Národná diaľničná spoločnosť rozhodla o tom, že výstavba niektorých úsekov diaľnice zo Zvolena do Košíc sa odloží o 25 rokov. K takémuto rozhodnutiu dospela vyhodnotením možností financovania.

Vyhodnotením možností financovania NDS výrazne posúva predpokladané termíny dokončenia úsekov rýchlostnej cesty R2 zo Zvolena do Košíc. Oddialenie výstavby rýchlostnej komunikácie R2 o 25 rokov sa týka úseku na trase Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Moldava – Košice.

Hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa vysvetlil, že termín výstavby každého diaľničného úseku závisí od stavu pripravenosti a možností fnancovania. „Na ťah R2 od Kriváňa po Košice sa spracovali štúdie, ktoré majú preukázať opodstatnenosť realizácie rýchlostnej cesty R2 a sú, okrem iného, podmienkou Bruselu na financovanie akéhokoľvek úseku z eurofondov,“ doplnil.

Ako ďalej dodal, ich výsledkom je aj rozdelenie jednotlivých úsekov R2 na etapy, aby sa prioritne príprava zamerala na úseky, ktoré je potrebné zrealizovať v čo najkratšom čase. Zo štúdie podľa hovorcu vyšlo, že úsek R2 Kriváň – Lovinobaňa je potrebné zrealizovať do roku 2020.

Reportáž TV markíza video:

http://www.tvnoviny.sk/domace/1791613_vystavba-juzneho-tahu-dialnice-sa-odsuva-o-cele-desatrocia