Poslanec MsZ v Detve J. Pavlov najnovšie prehlásil, že poslanci vraj nedostali hĺbkovú právnu a ekonomickú analýzu z mestského úradu a tak sa nevedia rozhodnúť ako majú hlasovať o vrátení teplovodov do vlastníctva mesta. Pritom o vrátení teplovodov majú poslanci hlasovať už o dva dni na mestkom zastupiteľstve dňa 16.12.2016. 

Je zarážajúce, že niečo takéto povie poslanec, ktorý má všetky možnosti získať akékoľvek informácie z firmy Bytes s.r.o a to cez dozornú radu firmy Bytes, ktorú si sami zvolili, či cez dočasnú komisiu, ktorá bola vytvorená práve na tento účel a niekoľko mesiacov riešila práve odstúpenie od zmluvy a vrátenie teplovodov. V tejto komisii mali poslanci dokonca svojho zástupcu, ktorého si tam znovu sami zvolili a to poslanca S. Šichtu. Tieto komisie prebiehali za prítomnosti konateľa firmy Bytes a rovnako väčšinového vlastníka. Tu mal tento poslanec možnosť vyžiadať si všetky potrebné informácie z tejto firmy a jeho povinnosťou bolo oboznamovať s týmito faktami všetkých svojich kolegov poslancov. Rovnako mali poslanci v prípade záujmu právo urobiť poslanecký prieskum v tejto firme a to v čase niekoľkých mesiacov čo sa tento problém rieši.

Tu máte možnosť vypočuť si krátku nahrávku poslanca J. Pavlova, v ktorej hovorí o tom, že v dozornej rade Bytesu sú ich nominanti, ktorí majú ich dôveru. Čo teda táto ich dozorná rada celé mesiace robila, keď poslanci tvrdia, že nemajú dostatok informácií? Čo teda celé mesiace robili poslanci? Bola to ich hlúposť? Či v horšom prípade zámer? Alebo je to len hlúpa výhovorka ako nechať teplovody v súkromných rukách? Dozvieme sa už tento piatok na mestskom zastupiteľstve.