Galéria s diskontnými predajňami pribudne aj v Detve. Obchodná galéria v Detve bude vybudovaná v bezprostrednej blízkosti Hypermarketu Tesco.

Projekt s názvom Obchodoná galéria by mal stáť tri milióny eur. Na približne šiestich tisícoch plochy nájde miesto päť prevádzok. Prácu v nich by mohlo nájsť až 30 ľudí. Investíciu chystá žiarska spoločnosť Ardis, a.s. Tá stavala aj podobné objekty vo viacerých slovenských mestách.

Obchodná zóna, ktorá tu vyrastie bude koncipovaná ako obchodná zóna so širokou spádovou oblasťou. Obchodná galéria má byť jednopodlažná budova s otvorenou pasážou so samostatnými vstupmi do prevádzok a viac ako 160 parkovacích miest. Súčasťou obchodnej galérie budú zariadenia maloobchodu, športu, hobby, služieb, verejného stravovania a oddychu. Jedná sa o podobnú nákupnú zónu, ktorá sa už nachádza vo Zvolene v blízkosti obchodného domu Metro.

Podľa konateľa spoločnosti Miroslava Vrbana by sa malo začať stavať túto jeseň. Galéria by sa tak mohla pre verejnosť otvoriť už na jar budúceho roku. Na základe požiadavky mesta vybuduje spoločnosť aj novú cestu od Štúrovej ulice a predĺži komunikáciu zo Záhradnej ulice od Hotela Detva.

Pribúdajúce projekty obchodných stredísk na menších plochách v mestách do 20-tisíc obyvateľov potvrdzujú trend nasýtenosti väčšiny krajských miest. Záujem developerov sa preto obrátil na menšie regionálne centrá a menšie formáty

Detva