V sobotu 8. februára sa na Zimnom štadióne v Detve uskutoční Charitatívny hokejový turnaj kňazov Slovenska MSK Detva 2020. Turnaj, ktorý organizuje Banskobystrická diecéza, otvoria banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a primátor Detvy Ján Šufliarský.

Všetko sa začne v sobotu o 12.15 hod., kedy si proti sebe zahrajú kňazské mužstvá Banskej Bystrice a Košíc a po nich sa o 13.10 hod. v druhom zápase stretnú mužstvá Spiša a Rehoľníkov. Až po tomto zápase je na 14.05 hod. naplánované slávnostné otvorenie turnaja. V tomto čase sa začne aj priamy prenos TV Lux.

Desať minút pred pol treťou by sa už mal začínať zápas o 3. miesto a pätnásť minút po tretej zabojujú víťazi z prvých dvoch stretnutí vo finále turnaja. Vyhodnotenie turnaja bude o 16. hodine.

Organizátori na turnaj pozvali niektoré bývalé a súčasné hokejové osobnosti, účasť im prisľúbili Dárius Rusnák, Jaroslav Török, Ján Sýkora a Branislav Kubka. Z dobrovoľného vstupného, sponzorských darov a tomboly podporia Domov sociálnych služieb v Detve.

Charitatívny turnaj kňazov podporilo mesto Detva, TV Lux a ďalší partneri.

Text: (ms)