V budove bývalého školského internátu v Detve vznikne 44 bytov, s rekonštrukciou sa už začalo. Za investora to uviedla Mária Čápeková.

„Súčasťou je aj oplotený areál, ktorý bude upravený. Nachádzajú sa v ňom aj záhradky bytov na prízemí,“ dodala. „Detva je momentálne veľmi v kurze, čo sa týka investorov a zamestnávateľov, takže sa predpokladá aj výrazné investičné zameranie týchto bytov. Zároveň sú vhodné aj pre rodiny s deťmi,“ poznamenala Čápeková s tým, že celková investícia je 1.900.000 eur. Investorom je spoločnosť Valrent a obnovu zabezpečuje firma Siroň plus z Detvy.

Vhodný model na ďalšie využitie stavby, ktorá už dlhšie nie je v prevádzke, hľadal Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková uviedla, že ak sa vlastník budovy už rozhodol využiť tento priestor na byty, kraj na jeho rozhodnutie nemá vplyv a plne ho rešpektuje. „BBSK sa budovu pokúšal získať pre verejnoprospešné využitie, k dohode však neprišlo a kúpa za požadovanú cenu je mimo finančných možností kraja. Pre naše zámery tak budeme hľadať iné vhodné priestory,“ ukončila.

Zdroj: TASR