Detvianska pobočka Prima banky  bola od rána pre zákazníkov zatvorená. Vchod k banke blokovalo policajné auto a prechod okolo banky bol uzavretý policajnou páskou.

O deviatej, keď mali banku otvoriť pre verejnosť, dostali pracovníci informáciu, že ju musia opustiť. Niekto nahlásil, že v banke je bomba.

Krajská policajná hovorkyňa Petra Vašková  povedala, že podobne sú na tom aj iné pobočky Prima banky v kraji.

prima

V Detve išlo o planý poplach, už o trištvrte na desať policajti spred banky odišli.

Redakcia DTinfo

 

Dnes (23.4.) prijala polícia v Banskobystrickom kraji anonymné oznámenie o tom, že v pobočke finančnej inštitúcie je umiestnená ostrá nástražná bomba. Ide o konkrétnu, jednu sieť finančných inštitúcii, ktorá má v Banskobystrickom kraji 15 pobočiek. Keďže v oznámení nebolo konkrétne uvedené, o ktorú z pobočiek ide, bolo potrebné zo strany polície vykonať opatrenia vo všetkých jej pobočkách. Pracovníci pobočiek boli evakuovaní, na všetkých objektoch predmetnej finančnej inštitúcie sa v týchto chvíľach vykonávajú potrebné opatrenia. Na mieste sú pyrotechnici, špeciálne vycvičené služobné psi na vyhľadávanie výbušnín a iné zúčastnené zložky. Vykonávajú sa prehliadky týchto objektov, a teda preverujeme, či sa anonymné oznámenie zakladá na pravde. Bližšie informácie k udalosti poskytneme neskôr.

mjr. PhDr. Petra Vašková

hovorkyňa KR PZ BB