Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) odovzdá do užívania úsek rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ – Pstruša v dĺžke 7,85 km už tento utorok dňa 16. mája 2017.

Výstavba na tomto úseku prebieha od roku 2014. Tento úsek mal byť podľa plánov hotový v júli 2016. Termín sa už dva razy posunul, naposledy vlani z novembra na máj, a to pre nález nevybuchnutej vojnovej munície. Nakoniec sa reálnym stal až tretí termín, máj 2017. Motoristi predĺženie obchvatu Detvy takmer po Zvolen vysoko ocenia. Nielen oni, ale aj obyvatelia obcí Vígľaš a Zvolenská Slatina, nakoľko tranzit cez tieto obce významným spôsobom poklesne.

,,Už v utorok 16. mája 2017 otvoríme ďalší úsek R2. Úsek sa bude otvárať oficiálne za účasti hostí a v poobedňajších hodinách už bude dostupný verejnosti,“ znie stanovisko Národnej diaľničnej spoločnosti.

Na úseku R2 Zvolenská Slatina – Vígľaš – Pstruša sa podľa Jany Račkovej z NDS nachádza sedem mostov, štyri zárubné múry, štyri protihlukové steny a najkomplikovanejšou stavbou bol most ponad Slatinu pri Pstruši s dĺžkou 460 metrov.