Klub slovenských turistov, redakcia časopisu Krásy Slovenska, regionálna rada Klubu slovenských turistov Zvolen, Klub slovenských turistov Detva a mestá Detva, Hriňová a obec Očová pripravili pre milovníkov prírody pozvanie na celoslovenské turistické podujatie s názvom „Pozvanie turistov a čitateľov časopisu Krásy Slovenska na Poľanu.“

Na Poľanu by v dňoch 29. až 31. mája malo vystúpiť do 1 500 turistov. Bude to celoslovenské turistické podujatie. Každý rok sa toto stretnutie koná na jednom z vrcholov Slovenska. Ako uviedol Juraj Kalamár, predseda Klubu slovenských turistov v Detve, ohlásení sú turisti z blízkeho zahraničia ako Česko či Poľsko, ale i zo zámoria – z Kanady.

Domáci organizátori pre hostí už plne obsadili detviansky hotel, niektorí turisti sa ubytovali aj na súkromí na detvianskych a hriňovských lazoch, na chate na Kalamárke a turistickej základni na Stavanisku. Organizátorom vyšla v ústrety aj Základná škola J. J. Thurzu v Detve, ktorá poskytla priestory telocvične s poľnými lôžkami.

Hostia, ktorí pricestujú pod Poľanu zo všetkých strán, sa spoločne zvítajú už v piatok večer o 19.00 hod. na besede s redaktormi časopisu Krásy Slovenska a s organizátormi v Dome Kultúry A. Sládkoviča. Sobota a nedeľa už bude patriť aktivitám v prírode.