Znovu sa v plnej nahote ukázalo, komu niektorí poslanci slúžia a čie záujmy obhajujú. Všetci máte možnosť v priamom prenose sledovať čo sa voči mojej osobe – Jánovi Šiandorovi na stránke DTonline v posledných dňoch spustilo, keď čelím ďalším útokom na moju osobu a moju rodinu len preto, že poukazujem na neprávosť a na to, ako tu jedna skupina systematicky roky oberá toto mesto o miliónový majetok.

Na tejto stránke uverejňujú články, pod ktoré sa nedokážu ani podpísať. Ja som vždy vážil svoje slová a činy, preto sa narozdiel od tejto skupiny nebojím podpísať pod všetko, čo o tomto špinavom biznise píšem. Takto „anonymne“  sa ma snažia zastaviť, aj keď všetci dobre vedia, kto za DTonline stojí. Všetko čo som doteraz o tomto špinavom biznise napísal je totiž podložené faktami a ľahko overiteľné z otvorených zdrojov.

Veď aj posledný článok, ktorý dnes na DTonline vydali pod názvom „Takto vyzerajú teplovody za milióny eur?“ Je len ďalšou úbohou snahou tejto skupiny zavádzať občanov tohto mesta a takto manipulovať verejnú mienku, bez akýchkoľvek faktov. Zverejnili tam fotografie pár zhrdzavených rúr, aby túto kauzu zosmiešnili a navodiil dojem, že toto je tá miliónová hodnota.

Aká je pravda?

Podľa dostupných informácii, priamo od konateľa firmy Bytes s.r.o je cena teplovodov za už zrekonštruovaných 45%, podľa neho presne 1 892 515 euro bez DPH.

Rekonštrukcia druhej časti, ktorá práve prebieha je odhadovaná na sumu cca 2,4 milióna euro. 

K tomu treba prirátať aj cenu už vybudovaných betónových vodiacich kanálov, nehovoriac o obrovskej strategickej hodnote tohto majetku. O konkrétnych veciach, ktoré sú až neuveriteľné sa dozviete v pokračovaní ďalších článkov špinavého biznisu.

Na túto rekonštrukciu, ktorá momentálne prebieha, dostala súkromná firma dotáciu vo výške skoro 2 milióny euro, ktorú mohlo získať aj mesto. Podľa crz presne 1 763 358,97 € https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=3316768&l=sk 

Takže aká je teda skutočná hodnota teplovodov pán „anonym“ ? Je to ľahká matematika.

Celá táto zvrátenosť spočíva v tom, že toto celé mohol byť 100% majetok mesta a nie minoritných 34%. K takémuto obrovskému majetku tak prišla súkromná osoba za smiešnych cca 1000 euro, a to práve kvôli tým poslancom, čo dnes o mne šíria klamstvá v snahe zastaviť ma. Odkazujem im, že mňa týmto neumlčia a v najbližích dňoch budem pokračovať a občanom odhalím čo sa tu poza ich chrbát celé roky dialo a deje.

Text: Ján Šiandor