Prvú júlovú nedeľu, 5.júla sa v Banskej Bystrici už tradične uskutoční štvrtý ročník cyklistického podujatia pre športujúcu verejnosť európskeho významu Tour de Volcano.

Trať povedie tradične okolo krátera stratovulkánu Poľana so štartom v Banskej Bystrici cez Brezno, kde bude na programe prvá rýchlostná prémia. Potom cyklisti zabočia na náročné stúpanie, ktoré vyvrcholí horskou prémiou v Lome nad Rimavicou. Trať ďalej povedie cez Hriňovú, Detvu, Očovú, Hornú Mičinú, Môlču s tradičným záverom po nespevnenej vozovke v štýle Paríž-Roubaix s cieľom v Banskej Bystrici na Mičinskej ceste v celkovej dĺžke 135kilometrov. Okrem tradičnej skvelej organizácie je prichystaná i čerstvá novinka. Podujatie bolo vďaka úspešnej histórii a kvalite zabezpečenia zaradené do medzinárodného kalendára cestných maratónov UCI ako jedno z dvoch v krajinách V4.Práve tento krok sľubuje k zvýšenej účasti nielen domácich ale aj zahraničných pretekárov z okolitých, no i vzdialenejších krajín.

Organizátori očakávajú zhruba 500 pretekárov na štarte tohto kvalitného podujatia. Okrem klasických vekových kategórií mužov a žien samozrejme nechýba i druhý ročník kategórie Eroica, teda pretekárov na retro bicykloch vyrobených pred rokom 1990.  Všetci doterajší účastníci tejto veľkej športovej akcie boli nadmieru spokojní, prihlasujú sa stále noví a noví.

Podujatie sa posúva medzi najlepšie podujatia svojho druhu v širokom okolí. Okrem finančných a vecných cien pre najrýchlejších pretekárov čaká všetkých zúčastnených losovanie tomboly s hlavnou cenou, bicyklom Merida Reacto.

tourprof tour tour de trat