V dňoch 25.-28.2017 sa po druhý krát zúčastnil Hokejový klub OLD BOYS Detva na turnaji Letný pohár 2017 v Prahe.

Po minuloročnej premiére, ktorú sme premenili hneď na historický triumf a turnaj sme vyhrali bez straty bodu, sa tentokrát naši súperi na nás zodpovedne pripravili a svoje hráčke kádre posilnili, hlavne o mladších hráčov. Ale ani to nezabránilo nadšene a so srdcom hrajúcim detvianskym hokejistom, pre ktorých ani vek, nejaké to kilo navyše a postriebrené vlasy nezabránili v kvalitných výkonoch a v úspešnej reprezentácii nášho mesta.

Turnaj bol oproti minulému ročníku náročnejší, nakoľko sa ho zúčastnilo viacej mužstiev, čím sa zvýšil počet odohratých zápasov. Premiérovo sa turnaj hral systémom play off, keď prehra vo vyraďovacej fáze znamenala koniec v ďalšej účasti na turnaji. Aj s touto nástrahou sa však detvianski hokejisti statočne popasovali a domov vezú strieborné medaily za výborné druhé miesto. Nepodarilo sa nám zopakovať vlaňajšie prvé miesto, ale aj napriek prehre vo finálovom zápase partia veteránov z OLD BOYS Detva ukázala, že hokej, ktorému zasvetili mnoho rokov svojho života stále hrať vedia.

Turnaj sa vydaril a ukázal, že každým rokom jeho športová kvalita stúpa. Tešíme sa na budúci ročník a pokúsime sa opäť priviesť do Detvy pohár za medailové umiestnenie.

Výsledky na turnaji Letný pohár 2017:
Skupina A:
Old Boys Detva – Kosti Team Praha 3 : 3
Old Boys Detva – Vlci Náchod 2 : 0
Old Boys Detva – Hockey sport Praha 1 : 3

Play off:
Štrvrťfinále: Old Boys Detva – Kaznějov 5 : 1
Semifinálne: Old Boys Detva – Kosti Team Praha 3 : 2 po samostatných nájazdoch

Finále: Old Boys Detva – Odolka Kralupy 1 : 3

Zostava hokejového klubu Old Boys Detva:
Brankár: Gabriel Gažo
Obrancovia: Marián Gallo, Peter Krňan, Miloš Kóňa, Vladimír Wilim, Pavel Gaubmann
Útočníci: Ján Ľalík, Peter Ľalík, Ján Podkonický, Radovan Maďar, Jozef Ľalík, Vladimír Chlebo, Martin Pavlovič , Martin Antálek, Martin Belušiak

Podujatie bolo spolufinancované z rozpočtu mesta Detva.

Text: Peter Krňan