Parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 5. marca 2016 sa už nezadržatelne blížia a strana SMER – SD odštartovala svoju celoslovenskú kampaň práve v Detve. V priebehu štyroch nasledujúcich týždňov predstavitelia strany SMER absolvujú stretnutia v pätnástich mestách po celom Slovensku.

V piatok podvečer sa v Športovej hale v Detve konal predvolebný míting strany Smer. Hlavným ťahákom kultúrneho programu bol spevák Kuly z kapely Desmod s hitmi od Karola Duchoňa. Hala doslova praskala vo švíkoch už polhodinu pred začatím programu. Prichádzajúcich divákov pri vstupe vítali detvianske dievčatá odeté v krojoch. Samotný program odštartoval už tradične predslovom moderátor Martin Nikodým, ktorý privítal na pódiu predsedu vlády a strany SMER – SD Roberta Fica.

 

Na pódium Robert Fico zavolal funkcionárov Smeru z Detvy a blízkeho okolia, medzi ktorými sa objavili mená ako Ján Senko (Starosta Očovej), Jozef Ježík (lekár zo Zvolena), či okresný predseda strany Ladislav Bódi (viceprmátor Detvy). V pozadí na veľkej obrazovke sa striedali heslá Robíme pre ľudí, Chránime Slovensko. Po príchode na pódium hneď aj odišli a program pokračoval diskusiou známych tvárí strany Smer.

 

Do červených gaučov po boku Roberta Fica zasadli minister vnútra Robert Kaliňák, minister financií Peter Kažimír a predseda parlamentu Peter Pellegrini. Nosné témy diskusie boli sociálne balíčky, konsolidácia verejných financií či boj proti migračnej kríze, pomedzi ktoré predstavitelia strany zabávali publikum už tradične rôznymi historkami a vtipmi.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini prezradil svoj blízky vzťah k folklóru. Vyzdvihol hlavne ten detviansky, ktorý je podľa neho najkrajší na Slovensku. Fico vyzval učiteľov, aby sa vrátili do škôl k deťom, pretože tie si to podľa neho nezaslúžia. Spolu s Pelegrinim poznamenali, že až 98% škôl neštrajkovalo. Minister vnútra Robert Kaliňák obhajoval postoj Slovenska proti migrantom a viackrát upozornil na nebezpečenstvo spojené s migračnou krízou. Minister financií Peter Kažimír oznámil, že štátna kasa je po ťažkom období znovu konečne vo veľmi dobrej kondícii a môže si dovoliť projekty vládnej strany v podobe sociálnych balíčkov.

 

Celý program ukončil spevák Kuly z kapely Desmod hitmi od Karola Duchoňa v sprievode Big Bandu Jula Selčana, Zlatých Huslí a Dua La Femme. Odzneli hity ako Čardáš dvoch sŕdc, vyznať lásku Elene, Dievčaťu z Budmeríc, Matke aj Nášmu rodnému kraju.