Aj keď spev žiaľ už dávno nie je prirodzenou súčasťou každodenného života a spevná aktivita ľudí je obmedzená, v oblasti Podpoľania našťastie neustále pretrváva tradícia kultúrneho života, ku ktorému spev piesní neodmysliteľne patrí.

Potvrdilo to aj tohtoročné okresné kolo súťaže v speve „Slávik Slovenska“, ktoré sa v spolupráci s Centrom voľného času Trend konalo 19. mája v Základnej umeleckej škole v Hriňovej.

Organizátorov nesmierne teší, že záujem účastníkov enormne vzrástol, čo potvrdzuje 22 zúčastnených súťažiacich, čo je o osem viac ako minulý rok. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách s povinnou skladbou, ale aj ľubovoľne zvolenou, zväčša z miestnej oblasti. Na súťažiacich dohliadala odborná porota v zložení: Martina Saksová, Marián Švoňava a Veronika Spodniaková. Niektorí súťažiaci mali hudobný sprievod vo vlastnej réžií, no väčšinu účinkujúcich sprevádzala Ľudová hudba pod vedením Tomáša Boráka. A tohtoroční víťazi? V prvej kategórii zvíťazila Alexandra Klimová, v druhej Nela Hanesová a v tretej kategórii Adam Dovala.

Víťazom patrí srdečné blahoželanie, rovnako aj ostatným umiestneným a k pekným výkonom aj tým, pre ktorých sa miesto neušlo. „Ďakujeme za príjemný umelecký zážitok,“ odkazujú organizátori.

Text: Gabriela Dobiašová
Foto: Eva Hanesová