Člen finančnej komisie mesta Detva Martin Cibulka zverejnil potvrdenie z daňového úradu, ktorým sa snaží oklamať verejnosť.

Po tom ako vyplávala na povrch škandalózna informácia o tom ako firma Martina Cibulku s názvom RealBV s.r.o dlhuje na daniach 417 439 € čo je oficiálne zverejnené na stránke Finstat (Daňový nedoplatok zo zoznamu Finančnej správy) nenapadlo tohto člena finančnej komisie mesta Detva asi nič lepšie ako hlúpo oklamať verejnosť zverejnením potvrdenia daňového úradu z úplne iného subjektu, kde sa tvári že on nemá žiadne podlžnosti.

Martin Cibulka má zrejme občanov za hlupákov, pretože zverejnil potvrdenie, ktoré sa vzťahuje k jeho živnosti a nie k firme RealBV s.r.o, kde je dlžníkom viac ako 400 000 € (táto firma je už aj v konkurze). Z dokladu, ktorý zverejnil jasne vyplýva, že sa jedná o potvrdenie pre daňový subjekt s číslom IČO 34321799 teda jeho živnosť, kde skutočne nič nedluhuje.

Problém je však v tom, že Martin Cibulka dlhuje vyše 400 000 € na daniach prostredníctvom firmy s názvom RealBV s.r.o s číslom IČO 46077880. Takže zverejnením potvrdenia z úplne iného daňového subjektu sa Martin Cibulka snaží oklamať a zmiasť verejnosť. 

Toto je žiaľ presne obraz skupinky, ktorá momentálne pôsobí v detvianskej samospráve. Namiesto toho, aby sa ospravedlnil občanom, tak sa do poslednej chvíle snaží takto klamať a zavádzať verejnosť. Tak ako jeho najbližší spolupracovníci poslanec Jozef Pavlov či Roman Vrťo.

Keď si poslanec Jozef Pavlov nechal podvodne a dokonca na pozastavenú živnosť vyplatiť peniaze z mestskej firmy Technické služby Detva čo bol aj verejne usvedčený a musel tieto peniaze vrátiť. A dnes sa tvári, že všetko je OK, pretože on tie peniaze vrátil.

Či poslanec Roman Vrťo, ktorý založil OZ Sportpolana, ktoré vytiahlo cca 200 000 € cez eurofondy, ktoré boli určené na rozvoj a propagáciu podpoľania. Toto OZ Sportpolana minulo tieto peniaze na nezmyselné projekty ako internetová stránka za niekoľko desiatok tisíc eur či mobilná aplikácia za obrovské peniaze, ktorú prakticky nik nevyužívá či papierové brožúrky za vyše 30 000 eur, ktoré skoro nik nevidel.

Všetky tieto informácie sú verejne dostupné:

Tu sa nachádza link na živnosť Martina Cibulku : https://finstat.sk/34321799

Tu sa nachádza link na firmu Martina Cibulku RealBV na stránke Finstat: https://finstat.sk/46077880

Tu sa nachádza link na daňový nedoplatok firmy Martina Cibulku RealBV: https://finstat.sk/46077880/dlhy_nedoplatky

Tu sa nachádza link na konkurz firmy Martina Cibulku RealBV: https://finstat.sk/46077880/konkurzy_restrukturalizacie

Dobre si zvážte komu dáte svoj hlas a či chcete, aby nás takýto ľudia zastupovali a rozhodovali o peniazoch a našej budúcnosti aj na úrovni VÚC…

Pôvodný článok: Škandál v Detve: Člen finančnej komisie mesta dlhuje na daniach viac ako 400 000 eur!

Text: Občianski aktivisti –  Ivan Kollárik, Igor Otepka, Ľubomír Paučo, Ján Juriga, Pavel Golian, Ján Šiandor