Bývalý hráč Detvy aj Slovana Bratislava na svoje pôsobenie pod Poľanou nezabudol.

Ešte začiatkom decembra potešila priaznivcov futbalu a hokeja v Detve zaujímavá publikácia Pozoruhodný príbeh detvianskeho futbalu a hokeja. Niektorí si ju stihli kúpiť sami, pre ďalších ju kúpili príbuzní alebo priatelia ako darček pod vianočný stromček. Medzi obdarovanými bolo aj niekoľko športových osobností, ktoré v Detve pôsobili. Napríklad Alexander Horváth. Ten bol za darček úprimne vďačný, o čom svedčia slová, ktoré adresoval hlavnému zostavovateľovi knihy Jánovi Golianovi. V liste zároveň poslal tri fotografie so svojim podpisom.

„Ďakujem Vám za krásnu knihu, ktorú ste mi poslali a ďakujem aj všetkým, ktorí na jej vydaní spolupracovali. Je to pre mňa, ako aj pre moju rodinu, vzácna historická pamiatka,“ napísal v ďakovnom liste bývalý futbalista Detvy Alexander Horváth.

V Detve pôsobil rok, preslávil sa neskôr ako hráč Slovana Bratislava, s ktorým vyhral Pohár víťazov pohárov, a taktiež ako kapitán československej reprezentácie na Majstrovstvách sveta vo futbale v Mexiku.

„Veľmi ma teší a vážim si toho, že sa v Detve po toľkých rokoch na mňa ešte nezabudlo. Do budúcich rokov prajem športovcom Detvy veľa úspechov, ale aj veľa skalných fanúšikov, čo ich prídu povzbudiť,“ doplnil futbalista.

Text: Milan Suja

Reprofoto: (ms)