Od 22. apríla 2017 sa aquapark pri Liptovskom Mikuláši stal dejiskom Majstrovstiev Slovenska v praktickom šachu mládeže jednotlivcov pre rok 2017.

V siedmich chlapčenských a aj dievčenských kategóriách štartovalo celkom 261 hráčov.
Šachový klub Garde Detva tradične reprezentovali Michal Caban do 12 rokov. So ziskom 5 bodov obsadil 13. miesto a uzatváral prvú tretinu konečného poradia. V chlapčenskej 14tke Ján Bobro s 5 bodmi skončil na 18. mieste. Nebyť ich prehier v poslednom kole, mohol byť výsledok ešte lepší.

Organizátori spojili tri najstaršie kategórie dievčat a 20 ich bojovalo v spoločnom turnaji o 3 sady medailí do 20, 18 a 16 rokov. Práve v tej najmladšej mal detviansky šachový klub aj päticu dievčat. Za víťazkou Dominikou Ferkovou z Bardejova so 6,5 bodmi sa zoradilo trio Detvaniek. Striebornú medailu si so 6 bodmi vybojovala Stella Sáňková, bronzová Sofia Anna Cíbiková získala 5 bodov a štvrtá sa umiestnila Kristína Cabanová so 4,5 bodmi. Katarína Bobrová so 4 bodmi skončila deviata a Tereza Halánová s jedným bodíkom dvanásta. Patrí im gratulácia!
Dievčatá zo Šachového klubu Garde Detva opäť potvrdili, že patria do slovenskej špičky vo svojej kategórii. Tradičné poďakovanie patrí trénerom, rodičom a hráčom za vzornú reprezentáciu.

Text: Peter Fiala