Mužstvo HC 07 Detva získalo 1. miesto v prvej hokejovej lige.

Na oslavy prvoligového víťazstva hokejového klubu HC 07 Detva sa v sobotu 7. marca 2015 pred Dom kultúry Andreja Sládkoviča zišli fanúšikovia, ktorí prišli osláviť toto víťazstvo spolu s hráčmi klubu.

Hokejistom HC 07 Detva prišiel osobne k víťazstvu v 1. hokejovej lige zablahoželať aj primátor mesta Ján Šufliarský, ktorý poďakoval hráčom a vedeniu HC 07 Detva nielen za dobrú reprezentáciu svojho klubu ale aj za skvelú reprezentáciu Detvy a šírenie jej dobrého mena.

Hráčom HC 07 Detva zaželal víťazstvo v extraligovej baráži so Žilinou o účasť medzi slovenskou elitou. Tiež veľa úspechov aj v ďalších hokejových sezónach, aby aj naďalej robili radosť detvianskym fanúšikom.

Barážové stretnutia proti Žiline začínajú v Žiline 12-13. marca a po dvoch zápasoch sa predstavia pred domácim publikom 16-17. marca.

Základným kameňom úspechu bolo štvrťfinále proti Trnave, kde po rozpačitom začiatku hráči  zhodili zo seba bremeno favorita série a v piatom zápase dokázali gólom Juraja Petra 3 sekundy pred koncom zápasu rozhodnúť o postupe do semifinále. Tam narazili na Bardejov, ktorý disponoval kvalitným mužstvom. Dôležité v tejto sérii sa ukázalo domáce prostredie, keď detvianski hokejisti nátlakovou hrou podporenou výborným výkonom Viktora Volentiera v bránke, a fantastickým publikom, nedali Bardejovu šancu pomýšľať na postup. A finále sa nedá nazvať inak ako spanilou jazdou za titulom. Potom, ako dokázali vyhrať druhý zápas na ľade SNV, nikto nepochyboval že opäť domáce prostredie  bude najsilnejšou zbraňou. Dve jednoznačné víťazstvá naznačili možný koniec série už na ľade SNV, čo sa víťazstvom 3:2 po predlžení aj podarilo. Triumfom v I.HL si vybojovali účasť v baráži o postup do extraligy.

HC077