Na mestských poslancov v Detve sa valí z každej strany čoraz viac kritiky. Ešte nedoznela obrovská kauza predraženého multifunkčného ihriska, kde poslanci surovo obrali občanov tohto mesta o 35 000 eur a poslanec Pavlov začne vo svojich pseudonovinách, ktorým dáva mimochodom prívlastok nezávislé útočiť a doslova dehonestovať čestného a nevinného človeka – hovorkyňu mesta.

Absolútne pokrytectvo tohto Pavlovho výlevu spočíva v tom, že on vypisuje, že táto zamestnankyňa zbytočne oberá mesto o peniaze. Mimochodom plat tejto mestskej zamestnankyne sa pohybuje niekde na úrovni 400 eur mesačne. Pričom Pavlov so svojimi kolegami poslancami len na poslednom zastupiteľstve bez mihnutia oka obral toto mesto o 35 000 eur.  Dá sa toto nazvať inak ako hnus a pokrytectvo?

Toto svoje pokrytectvo poslanci v plnej nahote predviedli aj na zastupiteľstve, ktoré sa konalo dňa 23.4.2015 kde Ladislav Bódi navrhol zníženie platu a odmien pre poslancov. Poslanci to však odmietli.

Poslanci Pavlov a Slavomír Ciglan dokonca dali pred voľbami verejný prísľub citujem “Dávame voličom verejný prísľub, že v prípade nášho zvolenia nebudeme poberať za funkciu poslanca a prácu v komisiách MsZ finančné odmeny.” (Zmena pre Detvu – Jozef Pavlov, Slavomír Ciglan). Nielenže klamali a odmeny poberajú, oni si dokonca odmietli tieto odmeny vôbec znížiť.

A čerešničkou tohto všetkého je to, že poslanec Pavlov si dal dokonca odsúhlasiť dotáciu z mestského rozpočtu pre svoju osobu.

Keď už sa Pavlov oháňa tým, že tu niekto oberá niekoho zbytočne o peniaze mal by sa sám pozrieť do zrkadla a spomenúť si na to ako so svojimi kolegami poslancami na čele s ich lídrom Romanom Vrťom účelovo vymenili členov dozornej rady Bytesu, ktorí boli proti zvýšeniu ceny tepla a zvolili a dosadili nových členov dozornej rady, ktorí už v novom zložení odsúhlasili návrh na zvýšenie ceny tepla pre obyvateľov.

Poslanci v Detve jednoznačne ukázali, že im nezáleží na občanovi, keď sa aj napriek účasti množstva občanov na zastupiteľstve rozhodli nerokovať a odmietli hľadať riešenie v otázke zvyšovania ceny tepla. Týmto sa poslanci postavili za dozornú radu, ktorú predtým sami účelovo vymenili s cielom zvýšiť cenu tepla pre obyvateľov.

Takže to, že chcú obrať o peniaze tisíce domácností v Detve je už podľa poslancov a Pavlova asi v poriadku.

Vrcholom arogancie týchto poslancov bolo, keď sa odmietli zaoberať petíciou občanov proti zvyšovaniu ceny tepla. Dokonca prijali uznesenie či je táto petícia v súlade s petičným zákonom. Takže namiesto pomoci a riešenia hľadajú spôsob ako túto petíciu zmiesť zo stola. Je toto normálne? Pre koho sú tu teda poslanci? Pre občanov alebo pre vyvolených mecenášov?

A to stále nie je všetko. Títo poslanci sa najnovšie odmietli zaoberať tak závažnou vecou ako sú hrubé porušenia ich kolegu poslanca – správcu cintorína. Kontrolór predložil kontrolnú správu, kde jasne vidieť, že mesto prišlo o tisíce eur a tieto už poslancom nechýbajú? Dokonca odmietli prijať navrhnuté uznesenie na riešenie tohto problému právnou cestou. Kde sú teraz tie ich sľuby a reči o transparentnosti? Tam kde skutočne utekajú peniaze oči nemajú?

Text: Ján Šiandor