Budova Centra voľného času v Detve už nevyhovuje dnešným normám a štandardom. Preto primátor mesta Detva Ján Šufliarský navrhol, aby sa táto budova komplexne zrekonštruovala a mohla tak plnohodnotne slúžiť pre voľnočasové aktivity detí, mládeži, ale aj našim dôchodcom.

A tak mesto Detva navrhlo do rozpočtu mesta na rok 2017 potrebné finančné zdroje na rekonštrukciu a výstavbu novej budovy CVČ. Poslanci to však odmietli a pri schvaľovaní tieto peniaze z rozpočtu vyhodili.

Líder poslaneckého zboru v Detve bude mať čo vysvetľovať

Takéto rozhodnutie a konanie poslancov totiž pobúrilo veľkú časť dôchodcov v Detve, a preto zvolali na pondelok 29. mája 2017 stretnutie, na ktoré si prizvali aj lídra poslaneckého zboru Romana Vrťa.

Pred voľbami sľuby, teraz prišla realita

Jednou z hlavných kompetencií mestských poslancov je schvaľovanie rozpočtu mesta. Poslanci teda rozhodujú o všetkých financiách. Rozhodujú o tom, čo sa urobí, čo sa neurobí, kde a za koľko.

Dôchodcovia sú nahnevaní právom, pretože poslanci, ktorí získali mandát vo voľbách v roku 2014 im túto rekonštrukciu sľubovali už v predvolebných sľuboch, prizvukujú mnohí. Od volieb prešli dva roky a budova bola stále v rovnakom katastrofálnom stave, preto sa v roku 2016 začali dôchodcovia a rodičia detí znovu ozývať. A tak poslanci vlani našim dôchodcom a rodičom znovu sľúbili a utešili ich, že rekonštruovať sa bude, ale až v roku 2017.

Je rok 2017, pomaly 3 roky od volieb a poslanci na počudovanie tieto pripravené peniaze v rozpočte na rekonštrukciu CVČ jednoducho vyhodili. A tak znovu z rekonštrukcie ostali len prázdne sľuby.

Nakoľko líder poslaneckého zboru spolu so svojimi poslancami takto odmietol rekonštrukciu CVČ, nezostalo dôchodcom a rodičom detí nič iné, len si ho ľudovo pozvať na „koberček“. Dúfajme, že aspoň v tejto veci poslanci nezlyhajú, tak ako pri teplovodoch alebo pri vrátení peňazí za neoprávnene vyúčtované teplo a verejný tlak pomôže, aby sa nám CVČ nerozpadlo pred očami.