Hlasovanie bude prebiehať od 21. januára do 29. februára 2016 na internetovej stránke www.zihadielko.sk

Spoločnosť Lidl postaví tento rok v desiatich slovenských mestách jedinečné ihriská Žihadielka. Tisíce detí sa budú môcť hrať v svete obľúbenej Včielky Maje a jej kamarátov.

„V lete vyrastie na Slovensku desať detských ihrísk Žihadielok. V lokalitách, ktoré vyberú v hlasovaní na internete ľudia, postavíme ihriská a následne ich darujeme mestám. Týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a urobili aj niečo pre svoje zdravie,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

O desať ihrísk budú súperiť mestá, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Zo 102 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 96 miest medzi nimi aj Detva. Podľa počtu obyvateľov sú rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To bude prebiehať v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získajú prvé dve mestá z každej kategórie. O lokalite jednotlivých ihrísk rozhodnú ľudia v hlasovaní na internetovej stránke www.zihadielko.sk Hlasovanie bude prebiehať od 21.1. do 29.2.2016. Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín označiť svojho favorita, jeden hlas navyše môže každý deň získať, ak na stránke zvládne jednoduchú online hru. Priebežné poradie bude zverejnené a pravidelne aktualizované na stránke www.zihadielko.sk. Víťazi budú známi najneskôr 14. marca.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle.

Pre zapojenie sa do súťaže a možnosti uchádzať sa o verejný hlas bolo potrebné určiť vhodný voľnny pozemok vo vlastníctve mesta. Možné umiestnenie detského ihriska Lidl v meste Detva je navrhnuté na ulici Andreja Hlinku na mieste bývalého schátraného detského ihriska.

Mesto Detva urobilo teda potrebné kroky, čo sa týka vytypovania pozemku a prípravných prác. Či bude projekt v meste realizovaný závisí od účasti obyvateľov mesta na verejnom hlasovaní.

 

1