Polícia v Detve obvinila z prečinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve 28-ročného Juraja zo Sniny, 18-ročného Michala z Detvy a 21-ročného Mariána z Korytárok. V období od 15. do 17. mája sa vlámali do 3 osobných a 2 nákladných motorových vozidiel  vo Zvolene, v Detve a v obci Vígľaš.

Vo  Zvolene, na parkovisku na ulici A.  Hlinku  sa vlámali do osobného motorového vozidla Ford Focus. Poškodili plastovú palivovú nádrž vozidla a odčerpali približne 5  litrov benzínu. Majiteľovi spôsobili krádežou a poškodením škodu viac ako 340 eur. Na tej istej ulici sa vlámali aj do nákladného motorového vozidla Renault Master. Z poškodenej nádrže ukradli približne 58 litrov nafty. Spoločnosti z Lučenca vznikla škoda 799 eur.

V  Detve na ulici M.R. Štefánika, na  odstavnej  parkovacej ploche za pohostinstvom, sa vlámali do dvoch palivových  vzájomne prepojených  nádrží  na nákladnom motorovom vozidle Renault.  Spolu ukradli 150 litrov nafty, čím spôsobili škodu spoločnosti z Trenčína, odhadnutú na 110 eur.  

V obci Vígľaš  na parkovisku pri  Vígľašskom  zámku, sa vlámali do dvoch osobných motorových vozidiel Fiat Seicento a Opel Tigra. Z obidvoch ukradli z palivovej  nádrže  približne 25 litrov benzínu. Krádežou a poškodením vznikla majiteľom škoda odhadnutá na 1270 eur.

Po vykonaní procesných úkonov poverený príslušník dvoch obvinených mužov prepustil zo zadržania a stíhaní budú na slobode. Obvineného Juraja umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V minulosti bol už 4 krát súdne trestaný za násilnú aj majetkovú trestnú činnosť. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky. Pre DTinfo.sk uviedla hovorkyňa Policajného zboru v Banskej Bystrici mjr. PhDr. Mária Faltániová.