Výstavba úseku R2 Pstruša – Kriváň sa slávnostne otvorila v pondelok 25. novembra v roku 2013 v Detve pred obchodným centrom Baums a to slávnostným poklepaním  základného kameňa.

Aktom poklopania sa oficiálne spustila výstavba tohto dôležitého úseku, ktorý bude súčasťou budúceho ťahu R2 Zvolen – Košice.

poklop

Pásku na rýchlostnej ceste prestrihnú už tento mesiac

Obchvat Detvy úsek R2 Pstruša – Kriváň ako jednu zo stavieb Národnej diaľničnej spoločnosti otvoria slávnostným prestrihnutím pásky už v novembri. O presnom termíne budeme informovať.

Primátor mesta priebežne navštevuje úseky výstavby a mesto Detva sleduje harmonogram prác a spolupracuje so zhotoviteľmi stavby a investorom.

O stavbe

Viac ako 10 kilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 začína križovatkou Pstruša, kde sa napája na cestu I/50. Pokračuje údolím toku Slatiny v súbehu s cestou I/50 a železničnou traťou. Trasa je vedená mimo obcí Vígľaš, Stožok, Detva. Končí pred obcou Kriváň rovnomennou križovatkou.

Odľahčí dopravu

Podľa generálneho riaditeľa Výskumného ústavu dopravného Ľubomíra Palčáka, nová rýchlostná komunikácia stiahne takmer všetku dopravu zo súbežného, už preťaženého úseku 1. triedy č. 50. Úsek cesty Pstruša ‑ Kriváň hlavne pomôže tomuto regiónu. Dnes sú tu intenzity dopravy viac ako 15‑tisíc vozidiel, z čoho zhruba 4‑tisíc vozidiel sú ťažké nákladné vozidlá. Očakáva sa, že 80‑90% stiahne táto nová rýchlostná komunikácia, čo bude znamenať, že nové intenzity na tejto ceste budú okolo 2,5‑tisíc vozidiel.

Vizualizácia cesty R2 Pstruša – Kriváň:

Snímka-obrazovky-2013-11-27-o-20.44.59

Úsek:

Snímka-obrazovky-2013-11-27-o-20.44.40

Fotky z výstavy:

R2_Pstrusa-Krivan30 R2_Pstrusa-Krivan12 R2_Pstrusa-Krivan01 R2_Pstrusa-Krivan32 DTinfo.sk