Otvorenie súťažnej sezóny detvianskym karatistom vyšlo. Svedčia o tom medailové umiestnenia na dvoch významných zahraničných turnajoch a troch domácich.

Prvým z nich bola 19.-20. septembra  2015 súťaž Budapešť Open v Maďarsku, odkiaľ si bronzovú medailu v kategórii kumite 6-7 roč. dievčat do -22 kg priniesla Natálka Krnáčová. Lukáš Lalík v kat. kumite 8-9 roč. ml. žiakov +32 kg tiež získal 3. miesto. Bojovnosťou si tretí bronz v kat. 12-13 roč. ml. kadetiek -50 kg vybojovala Terezka Kotruchová. O vlások cenný kov unikol Erikovi Markovi , ktorý skončil piaty. V dobrom svetle sa odprezentovali aj Jozef Krnáč a Andrej Kmeť. Pre Petra Koštiala, Jakuba Mesároša a Filipa Mališa táto súťaž bola vznikajúcou skúsenosťou.

Druhý turnaj sa konal 3.-4. októbra v Chorvátskej Rijeke. V kotly 1582 súťažiacich zo 170 klubov a 16 krajín sa nestratili ani Detvanci. Tam nás reprezentovali :  Jozef Krnáč, Erik Marko, Andrej Kmeť, Veronika Ostrihoňová a Terezka Kotruchová. Práve Veronika Ostrihoňová bola strojcom detvianskeho úspechu keď sa v kategórii kumite 12-13 roč. ml. kadetiek +50 kg zaslúžila o krásne tretie miesto. Andrej Kmeť tiež bojoval ako lev, no pred bránami finále sa mu nepodarilo zdolať súpera a skončil piaty. Za podporu ďakujeme mestu Detva, firme Orin a firme Pneuservis DT.

Útočiskom tretieho medzinárodného športového zápolenia našich karatistov bola dňa 10.10. Nitra. Samozrejme všetci detvianski športovci súťažili v športovom zápase- kumite. Zlatý kov vybojovala Natálka Krnáčová a Veronika Ostrihoňová. Aj ďalší Detvanci pokračovali v medailovom ťažení. Postupne bronzové medaile získali Šimon Marko v kat. +28 kg, Peter Koštial v kat.-28 kg a Terezka Kotruchová v kategóriách 12-13 roč. -50 kg a 14-15 roč. -54 kg.

18.10. Banská Bystrica privítala na 30. ročníku Pohára SNP v karate športovcov celého Slovenska. Spomedzi 358 pretekárov z 37 klubov Karate klub Detva na tomto pohári skončil na výbornom treťom mieste. K tomuto vynikajúcemu klubovému umiestneniu svojimi bojovnými výkonmi prispeli všetci reprezentanti detvianskeho klubu. O zlato sa zaslúžili Peter Koštial a Veronika Ostrihoňová. Striebro získal Jakub Mesároš. Skompletizovať medailovú žatvu klubu sa podarilo Šimonovi Markovi, Lukášovi Lalíkovi, Andrejovi Kmeťovi a Alexandre Machalovej, ktorí získali bronz. Za bojovného ducha treba pochváliť aj Erika Marka, Jozefa Krnáča, Michala Celíka, Terezku Kotruchovú a Adama Žilku.

Stúpajúcu formu na Slovenskom pohári ml. dorastencov kadetov a juniorov 24.10. v Galante potvrdila Veronika Ostrihoňová, ktorá po výborných výkonoch v novej kategórií kadetiek 14-15 roč. -54 kg vybojovala druhé miesto. Tretia skončila Terezka Kotruchová v kat. 14-15 roč. -47 kg. Menej sa darilo Alexandre Machalovej, Jozefovi Krnáčovi a Erikovi Markovi. Bez podpory zanietených rodičov, sponzorov, dobrých tréningových podmienok a mesta Detva by karatisti z detvianskeho klubu ťažko dosahovali také výborné výkony a tak výrazným spôsobom zviditeľňovali Podpoľanie tak na Slovensku, ako aj v zahraničí.