Obcou Korytárky v okrese Detva krátko pred 4. hodinou ráno otriasol silný výbuch, ktorý poškodil auto, ale aj okná okolitých domov.

Výbuch poškodil Audi A3, ktorého majiteľkou má byť len 19-ročná žena. Podľa polície podozrivého muži zákona aj zadržali. Výbuch poškodil časť auta a úlomky z auta lietali vzduchom do vzdialenosti niekoľko desiatok metrov od miesta výbuchu. Lietajúce črepy dokonca preleteli do okna rodinného domu.

Podľa polície explóziu spôsobil nástražný výbušný systém. „Prípad je v štádiu vyšetrovania a bližšie informácie poskytneme neskôr,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Návrat do 90. rokov?

Rok 2012: Na prízemí v obytnom dome v Detve vybuchla bomba naplnená klincami. V tom čase sa v paneláku nachádzalo niekoľko desiatok rodín. Nikomu sa našťastie nič nestalo a po výbuchu ostala úplne zničená len serverovňa jedného z poskytovateľov telekomunikačných služieb v meste Detva. Podľa informácií tamojších obyvateľov mohlo ísť o boj dvoch konkurenčných firiem, ktoré v meste poskytujú internet.

Rok 2014: Pri vchode do budovy sídla jednej zo spoločností, ktorá poskytuje v meste Detva internet vybuchol ručný granát. V Detve na Štefánikovej ulici niekto krátko nad ránom hodili pred vchod do sídla tejto spoločnosti výbušninu. Výbuchom došlo k poškodeniu fasády budovy, vchodových dverí, okien, ako aj k poškodeniu v blízkosti zaparkovanej Škody Fabia Combi, ktorá patrila poškodenej spoločnosti. Výbuch podľa vyjadrenia kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru spôsobil sovietsky ručný granát.