V stredu 30.3.2016 neznámy vodič vytlačil z cesty protiidúce vozidlo a z miesta nehody ušiel. K nehode došlo na ceste v Detve pri čističke smerom k Slovnaftu.

Približne o 19:00hod. prichádzal do Detvy v smere od Zvolena 24-ročný Zvolenčan Lukáš na vozidle Alfa Romeo. Keď sa dostal ku krížu, ktorý sa nachádza na začiatku mesta doslova na neho z križovatky pri kríži vyletelo strieborné alebo bledomodré osobné vozidlo a odbočilo smerom na Zvolen.

Pravdepodobne išlo o Škodu Fábia. Auto išlo tak rýchlo, že sa dostalo do šmyku a zboku narazilo do Lukášovej Alfy Romeo, ktorú odhodilo mimo cestu.

„Z druhého auta som si veľa nezapamätal. Išiel veľmi rýchlo, na šmyku prechádzal už križovatkou,“ povedal Lukáš. Našťastie stihol svoje auto strhnúť doprava, inak by sa obidve autá zrazili čelne.

Došlo ku kontaktu oboch vozidiel. Poškodenie musí byť dobre viditeľné a na to sa spolieha aj Lukáš. Prípadných svedkov prosí o pomoc. Stačí, keď budú kontaktovať políciu.  „Tiež musí mať riadne poškodené auto. Určite mu to chytilo ľavé svetlo, nárazník aj blatník,“ dodal nešťastný Zvolenčan.

Policajti po neznámom aute hneď aj pátrali, no nenašli ho. Podľa Lukáša hnal neznámeho strach z nafúkania. Tomu napokon zodpovedá aj bezhlavá jazda.