Spišská diecéza zdolala Košickú arcidiecézu 3:1 a stala sa víťazom 5. ročníka charitatívneho hokejového turnaja kňazov Slovenska. Ten sa v sobotu 8. februára konal v Detve. Tretie miesto si vybojovala Banskobystrická diecéza a na štvrtom mieste skončili Rehoľníci.

Zimný štadión v Detve bol v sobotu dejiskom zaujímavého hokejového turnaja. Profesionálov na ľade vystriedali kňazi a rehoľníci, ktorí sa na ľadovej ploche stretli už po piaty raz. Ornáty a habity vymenili za hokejové dresy, korčule a hokejky.

Výťažok z turnaja kňazov poputoval do Domova sociálnych služieb v Detve. „Využijeme to na voľnočasové aktivity, terapie, možnože aj nejaký výlet spravíme, doplníme si nejaké rehabilitačné pomôcky, alebo kompenzačné pomôcky pre postihnuté deti, mládež, alebo dospelých mužov, ktorých tiež máme,“ povedala Mária Gibaľová, riaditeľka DSS Detva. Celkovo sa vyzbieralo sa 3058 eur.

„Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí prišli podporiť toto podujatie a prispeli svojimi príspevkami tým, ktorí to najviac potrebujú,“ doplnil detviansky primátor Šufliarský. Podľa neho bolo v hľadisku viac ako šesťsto divákov, ktorí prišli z celého Slovenska.

Zaujímavé je, že súčasťou hokejového družstva Rehoľníkov boli aj tri ženy – rehoľníčky. V obrane nastúpila viacnásobná majsterka Slovenska v ľadovom hokeji sestra saleziánka Andrea Badíková. V reholi pôsobí už dvadsať rokov. Sestra saleziánka Daniela Oremová zasa hrávala v minulosti hokej za Banskú Bystricu. V útoku bojovala aj novicka Mária Herichová, ktorá Slovensko viackrát reprezentovala na majstrovstvách sveta i na olympiáde v kanadskom meste Vancouver.

Text: ms