V stredu dňa 27.7. 2016 sa Podpoľaním prehnal výdatný dážď a traja vodiči BMW to na rovnakom úseku R2 nezvládli a skončili so svojimi autami jeden po druhom na zvodidlách. Tri nehody na R2 mali toho veľa spoločného: Dážď, mladý vodič a auto značky BMW.

O pol piatej  havarovalo na nešťastnom úseku prvé auto značky BMW. Za jeho volantom sedel 22-ročný vodič z Detvy. Ten si na aute spôsobil škodu 1900 eur.

O piatej popoludní na tomto úseku však havarovalo hneď ďalšie BMW „27-ročný vodič z Lučenca viedol svoje auto v smere od Detvy na Zvolen a neprispôsobil svoju jazdu stavu a povahe vozovky a poveternostným podmienkam. S autom dostal šmyk a narazil do kovových zvodidiel. Alkohol u vodiča nezistili, škoda na aute je odhadnutá na 5-tisíc eur,“ opísala okolnosti nehody krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Iba s desať minútovým rozdielom skončilo na zvodidlách na rovnakom úseku aj iné auto. „Opäť išlo o BMW, šoféroval ho 23-ročný vodič z Divína. Príčina nehody rovnaká ako v predchádzajúcom prípade,“ dodala hovorkyňa. Ani v tomto prípade neúradoval alkohol a vodič vyšiel z nehody bez zranenia. Škoda na aute je v tomto prípade odhadnutá na vyše 5-tisíc eur.

Foto: Odťahovka Detva