Detva, apríl 2016 – V uplynulej hokejovej sezóne 2015/16 hráči MHK BLESKY Detva strávili takmer deväť mesiacov na ľade a v rôznych kategóriách odohrali spolu viac ako 5000 minút čistého hracieho času!

Okrem 8 ligových súperov, čo predstavuje 28 kôl u starších a mladších žiakov a 24 kôl u piatakov, okrem toho chlapci a dievčatá otestovali svoje hokejové zručnosti aj na kvalitne obsadených zahraničných turnajoch. Priniesli nie len cenné kovy ale hlavne skúsenosti a vedomie, že sú schopní podať porovnateľné výkony ako ich vrstovníci z Čiech, Kanady či Maďarska. 

V celkových hodnoteniach Slovenského zväzu ľadového hokeja sa zverenci radia medzi najlepších hráčov:

Jakub Matúch – najlepší hráč 2. Ligy starších žiakov 78b
Adam Žlnka – najviac nastrieľaných gólov 2. Liga mladších žiakov 50b

K úspechom patrí aj nominácia Miroslava Forgáča do reprezentačného výberu a výborné výsledky viacerých ďalších hráčov, ktoré motivujú pracovať s mládežou naďalej. Počas celej sezóny Mládežnícky hokejový klub BLESKY umožnil a zabezpečil činnosť pre takmer stovku detí a to aj z hokejového klubu HC 07 Detva. Podarilo sa to vďaka finančnej podpore mesta Detva a viacerých sponzorov aj z radov občanov, ktorí poskytli 2% z dane. „Naše poďakovanie patrí našim trénerom, vedúcim mužstiev ako aj celému tímu ľudí, ktorí počas celej sezóny zabezpečovali zápasy. Ďakujeme! BLESKY DETVA Vás nikdy nesklamú!“


Text: Milan Forgáč
Foto: archív MHK BLESKY