V práve prebiehajúcej sezóne 2016/17 si starší a mladší žiaci Mládežníckeho hokejového klubu MHK Blesky Detva držia neustále pozíciu lídrov tabuľky 2. ligy.

Pred piatimi rokmi vzniklo v Detve občianske združenie MHK Blesky Detva. Zakladali ho s dobrým úmyslom vnášať krôčik po krôčiku do detských srdiečok lásku k športu. Mnohými nepochopení, mnohými zavrhovaní. Iniciátori myšlienky sa nenechali odradiť a napriek mnohým problémom pokračovali v začatej práci. Dnes môžu s hrdosťou povedať, že oproti ostatným hokejovým klubom s dlhoročnými tradíciami, MHK Blesky za tento krátky čas dokázalo vybudovať pomerne širokú základňu v mládežníckych kategóriách.

V práve prebiehajúcej sezóne 2016/17 si starší a mladší žiaci MHK Blesky Detva držia neustále pozíciu lídrov tabuľky 2. ligy. Najlepšie hodnotenia majú chlapci aj v kategóriách jednotlivcov.

Prvé výsledky práce trénerov sa dostavili aj v kategóriách kadetov a dorastencov v extraligových kluboch, kde odchovanci MHK Blesky momentálne pôsobia. Jedného zástupcu majú dokonca aj v reprezentačnom tíme SR 15.

Keďže na domovskom Zimnom štadióne v Detve má majoritné postavenie seniorský hokej, dostávajú ľadovú plochu len na čas nevyhnutný pre ligové zápasy a pár hodín tréningov, na ktoré sa deti nemajú ani kde prezliecť. MHK Blesky sa preto rozhodlo s prípravkármi za hokejovými skúsenosťami cestovať. Snáď aj prekonané prekážky deťom scelia ich hokejový charakter a o to lepšie sa budú vedieť popasovať v zápasoch, ktoré ich čakajú nielen na ľadovej ploche, ale aj v živote.

Pre najmenšie deti MHK Blesky pripravuje v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) v piatok 27. januára 2017 podujatie pod názvom: „Deti na hokej!“. V tento deň bude Zimný štadión v Detve otvorený od 10:00 h. pre všetky základné a materské školy z Detvy a okolia. Pre deti je pripravený zábavno-súťažný program. Pozvanie prijali aj osobnosti slovenského hokeja Ľubomír Višňovský, Zdeno Cíger a nebude chýbať ani obľúbený maskot Goooly. Podujatia sa môžu zúčastniť aj deti, ktoré sa ešte nevedia korčuľovať alebo deti mladšie ako štyri roky v sprievode svojich rodičov. Všetci sú srdečne pozvaní!

Občianske združenie MHK Blesky sa chce v neposlednom rade poďakovať mestu Detva za finančnú podporu ako aj všetkým firmám, organizáciám a fyzickým osobám, ktoré akýmkoľvek spôsobom doteraz podporili a pomáhajú zabezpečovať činnosť klubu, veď zabezpečiť nielen zápasy ale aj prepravu, stravu, hokejový materiál, ubytovanie na turnajoch, to všetko stojí nemalé finančné prostriedky a veľa úsilia zo strany ochotných ľudí.

„Ďakujeme a v kútiku našich hokejových sŕdc dúfame, že pri nás budú stáť aj naďalej. Prajeme všetkým do nového roka 2017 veľa zdravia a osobných aj pracovných úspechov!“

Text: Milan Forgáč