V čase keď väčšina ľudí trávi tradičné Vianočné sviatky doma pred televízorom, v decembri 2015, detvianski starší a mladší žiaci prijali výzvu na konfrontáciu slovenského, českého ale i kanadského hokeja na turnajoch v Českej republike.

Mladší žiaci absolvovali kratšiu trasu na Moravu a v Rožnove pod Radhoštem na nich čakali súperi : HC Opava, HC Černý vlci, HC Vsetín, HC Frýdek Mýstek, HC Hodonín.

A hoci je všeobecne známe, že český hokej je na vyššej úrovni, chlapci odohrali vyrovnané zápasy. Obsadili 6. miesto a priniesli niekoľko ocenení: Najlepší brankár turnaja a cena Fair play.

Starší žiaci museli cestovať trošku ďalej, mestečko Sedlčany je vzdialené neďaleko stovežatej Prahy. Obsadenie turnaja bolo veľmi kvalitné: Výber Canady, HC Tábor, TJ Tatran Sedlčany, HC Benešov, HC Benátky na Jizerou.

Hneď prvým zaťažkávajúcim súperom bola pre Blesky z Detvy hviezdna Canada! Detvania sa však nezľakli, súpera potrápili, v prvej polovici zápasu dokonca viedli o tri góly, v závere zápasu sa nevyhli chybám, ktoré súper využil na obrátenie stavu vo svoj prospech a tak sa Canada stala pre nich jediným nezdolaným mužstvom turnaja.

Oduševnený výkon chlapcov z Detvy si získal sympatie zámorského súpera a počas ďalších zápasov sa navzájom povzbudzovali. Priniesli konečné 3. miesto a ocenenie Najlepší strelec turnaja.

„Teší nás, že i napriek ligovým povinnostiam nezostali chalani doma pred počítačom, ale išli sa do sveta popasovať so svojimi súpermi. Aj tieto výkony potvrdzujú, že práca s deťmi v klube MHK BLESKY Detva ide tým správnym smerom. Sme hrdí, že všade kde prídu zanechajú dobrý obraz o klube i našom meste,“ uviedol Milan Forgáč. Na tréningoch radi privítajú aj ďalších chlapcov a dievčatá, ktorí by chceli s nimi hrať hokej, viac informácií nájdu na mhkbleskydetva/facebook

Občianske združenie MHK BLESKY Detva sa chce poďakovať chlapcom, ich rodičom, sponzorom a mestu Detva za podporu činností a všetkým prajníkom i neprajníkom klubu chcú zaželať v prebiehajúcom roku 2016 veľa šťastia!

2 1

Text: Milan Forgáč
Foto: Xénia Gondová