Jedným z opatrení, ktoré majú zabrániť šíreniu nákazy nového koronavírusu, je dôkladná dezinfekcia všetkých priestorov, v ktorých sa ľudia pohybujú.

Obchody na ňu majú vyčlenené nedele, počas ktorých sú pre zákazníkov uzavreté. Dezinfekcia týchto prevádzok je plne v réžii majiteľov obchodov. Ďalšími priestormi, v ktorých sa ľudia pohybujú sú úrady. Väčšina z nich upravila otváracie hodiny a zároveň vyzvala klientov, aby uprednostňovali elektronické alebo telefonickú formu komunikácie, no úplne vylúčiť pohyb ľudí sa v nich nedá. Podobne sú na tom aj zdravotnícke zariadenia, ktoré stále navštevujú pacienti. Nie všetko sa predsa s lekárom dá vybaviť po telefóne. Aj preto je nutné všetky tieto priestory raz za čas dôkladne vydezinfikovať.

Mesto Detva začalo s dezinfekciou ešte minulý týždeň. V piatok 27. marca zabezpečil dezinfekciu vnútorných spoločných priestorov zdravotníckych zariadení a budovy Mestského úradu v Detve Jozef Krnáč z firmy DeTRI – plus. V dezinfikovaní bude mesto pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch, kým riziko šírenia nákazy nepominie.

Text: ms