Máme tú česť privítať Miss Slovensko 2014,“ uviedol oficiálne prijatie Laury Longauerovej primátorom Mesta Detva Ján Šufliarský v utorok 29. apríla 2014 v Detve.

Ako primátor pokračoval, na potešenie nielen Detvancov, ale i celého regiónu Podpoľanie, korunku najkrajšej Slovenky získala prvýkrát Detvianka. V októbri tohto roku bude reprezentovať rodisko a celé Slovensko na svetovej súťaži Miss World v Londýne.

Na slávnostnom prijatí sa zúčastnili jej príbuzní a zástupcovia Mestského úradu, riaditeľ Kultúrneho centra A. Sládkoviča. Miss Slovenska zavítala na mestský úrad s putovnou korunkou a šerpou kráľovnej krásy. Primátor Ján Šufliarský odovzdal Laure Longauerovej ďakovný list mesta za zviditeľnenie a reprezentovanie Detvy. „Viem, že ste na Detvu hrdá, verím, že nášmu mestu urobíte dobré meno i v zahraničí a na mnohých podujatiach, ktoré vás tento rok čakajú,“ dodal Šufliarský. Uistil ju o morálnej podpore počas pripravovanej októbrovej medzinárodnej súťaži, kde by Laura chcela prezentovať i podpoliansky folklór a detviansky kroj.

Kvety s poďakovaním odovzdal primátor i jej matke pani Márii. Mesto a kultúrne inštitúcie mesta jej venovali poukaz na celoročný vstup pre dve osoby na všetky nimi organizované kultúrne podujatia.

Slečna Longauerová sa podpísala do pamätnej knihy a v príhovore uviedla, že je na rodnú Detvu hrdá. Potom zaspomínala na naplnenú túžbu z detstva, a prísľub vždy sa rada vracať domov aj keď ju cesty povedú do zahraničia.

Tanečné vystúpenie Laury Longauerovej návštevníci 49. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou budú môcť vidieť aj počas galaprogramu v nedeľu 13. júla.

IMG_6845

 

Autor textu: CSILic. Zuzana Juhaniaková