5. decembra Klub športovej gymnastiky Detva za pomoci mesta Detva a ďalších priateľov gymnastiky usporiadali v Gymnastickej telocvični Manželov Žifčákovcov, Majstrovstvá Slovenska v športovej gymnastike a zároveň 27. Memoriál manželov Žifčákovcov.

Majstrovská súťaž začala v ranných hodinách kategóriou „B“. Farby Detvy hájila Sára Dydi, ktorá v kategórii staršie žiačky „B“ zvíťazila. Popoludní začali preteky „A“ kategórii. Zastúpenie v ňom mali  tri dievčatá z Detvy. Mária Novosadová  – súťažila v 1.kat. (7 ročné) a umiestnila sa na veľmi peknom 4 mieste. Anna Mária Hrušková a Margaréta Gondová súťažia v 4 kategórii  – 10 ročné. Margarétka zabojovala a napriek zraneniu kolena skončila štvrtá. Anna Mária sa v tejto kategórii stala vicemajsterkou Slovenska.

2        3

Pred večerom otvorili súťaž memoriálu manželov Žifčákovcov vystúpením domácich najmenších nádejí a tak ukázali, že v Detve majú stále nasledovníčky.

V memoriáli Detvu reprezentovali 3 dievčatá  – Sára Dydi, ktorá sa umiestnila na perfektnom 8. mieste a jej oddielová kolegyňa Anna Mária Hrušková ako jedna z najmladších účastníčok skončila na skvelom 9. mieste.

Memoriál zvíťazila Radoslava Kalamárová, ktorá si s počtom bodov 52.320 splnila aj limit na budúcoročné Majstrovstvá Európy v Berne.

Súťaž ukončili tancom Parle voux France – nacvičený gymnastkami spolu s tanečnicami ZUŠ, ktorý tento rok získal už nejedno ocenenie. Klub športovej gymnastiky chce touto cesto poďakovať najmä mestu Detva, základnej škole Obrancov mieru, gymnáziu v Detve, všetkým sponzorom a rodičom zato, že každoročne môžeme usporiadať preteky na vysokej úrovni, v príjemnej vianočnej atmosfére.