Dňa 2.10. 2016 sa v Banovciach nad Bebravou uskutočnil medzinárodný pohár v grapplingu, pod názvom NOGI CUP III, na ktorom za Detvu štartovali dvaja zápasnici a jedna zápasníčka. Menovite Róbert Delič, Roman Sekereš a Alenka Gondášová.

Sekereš zapasil v jednej z najviac obsadených kategórii – juniori do 80 kg, kde sa mu podarilo zvíťaziť v troch zápasoch no bohužiaľ to na medailu nestačilo. Alenka Gondášová zapasila v ženskej kategórii – kde boli zlúčené váhové kategórie no napriek tomu sa jej podarilo všetky svoje zápasy vyhrať a tak si odniesla veľmi cenné a ťažko vybojované zlato. Róbert Delič zapasil v jednej z najťažších kategórií – expert do 66 kg, táto kategória sa odlišuje od ostatných dĺžkou kola, kde sa zápasí 8 minút a povolené sú všetky techniky vrátane nebezpečných rotačnych pák na koleno a hodov na hlavu.  Deličovi sa podarilo zvíťaziť nad ukrajinským bojovníkom pomocou páky na nohu a nad slovenským veľmi talentovaným borcom po páke na ruku. Bohužiaľ vo finálovom zápase bodovo podľahol po predĺžení viacnásobnému majstrovi Slovenska v zápasení a tak si domov odniesol cenné striebro.

 
„Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorý nás podporujú. Trénujeme poctivo a veľmi tvrdo na to, aby sme robili takéto skvelé výkony. Do konca roka nás toho čaká ešte veľa, no viac info sa dozviete čoskoro.“ Dodal tréner Róbert Delič. 

Gratulujeme všetkým zápasníkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Detvianskych bojových športov.