Budúcnosť MHC Mountfield Martin v slovenskej hokejovej Tipsport extralige je ohrozená. Vedenie klubu v súčasnosti zvažuje odstúpenie extraligovej licencie prvoligovej Detve pre neochotu bývalého vedenia, trénerov a niektorých bývalých kľúčových hráčov MHC pristúpiť na dohody o vyrovnaní záväzkov.

Podľa facebookovej stránky martinského klubu už prebehli prvé rokovania medzi predstaviteľmi MHC a HC 07 Detva o prevode licencie. „V stredu zasadlo predstavenstvo a dozorná rada klubu kvôli vzniknutej situácii, keď sa bývalé vedenie, bývalí tréneri A-mužstva a niektorí bývalí kľúčoví hráči MHC postavili proti ponúknutej dohode o vyrovnaní záväzkov (ktoré sami spôsobili) a tým klub blokujú v snahe o získanie extraligovej licencie na nadchádzajúcu sezónu,“ uvádza nové vedenie MHC na klubovej facebookovej stránke.

 „Väčšina ostatných hráčov a trénerov, ktorí s vyrovnaním súhlasili, by pre tieto obštrukcie mohli definitívne prísť o možnosť pokračovať v extraligovej kariére v Martine a zároveň by tým všetci definitívne prišli o čiastky, ktoré im bývalé vedenie klubu dlží. Dozorná rada klubu ponúkla riešenie situácie formou kombinácie vyplatenia cca 50 percent a predĺženia splatnosti zvyšnej sumy pri garancii doplatenia celej dlžnej sumy každému dotknutému, čo by znamenalo vyplatenie sumy, ktorá ku dnešnému dňu už presiahla magickú hodnotu 300.000 eur. Bohužiaľ, vzhľadom ku neochote dohodnúť sa u niektorých martinských srdciarov je možný presun našej extraligovej licencie, akcionárov a sponzorského zázemia do HC 07 Detva, kde už prebehli aj predbežné jednania.“

V najbližších dňoch by sa mali uskutočniť ďalšie stretnutia medzi zainteresovanými stranami, vedením klubu a zástupcami mesta Martin, kde sa budú pokúšať daný stav zvrátiť a udržať MHC Mountfield v extralige.

 HC077