Pred polročným vysvedčením, v piatok 27. januára 2017, keď už boli všetky známky zaokrúhlené, rozhodol sa Mládežnícky hokejový klub Blesky Detva, tak trochu aj za odmenu deťom, v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja usporiadať v Detve podujatie „Deti na hokej!“.  

Oslovili všetky základné aj materské školy v Detve a okolí, aby sa mohli o zážitky podeliť s čo najväčším počtom detí a priniesť trochu prekvapenia, zábavy a športu do ich detských duší.

Mládežnícky hokejový klub Blesky si veľmi váži, že pozvanie prijali vzácni hostia z hokejového sveta a bývalí spoluhráči ich trénera Dušana Pohorelca: Zdeno Cíger, Ľubomír Višňovský, Diana Kosová a vĺčik Goooly.

Hneď z rána klubový autobus priviezol prvých korčuliarov. Ľadovú plochu rozdelili na päť sektorov. V každom bola jedna jednoduchá korčuliarska disciplína, ktorú deti absolvovali pod vedením trénera. Postupne tak na ľad vchádzali farebne rozlíšené skupinky detí, a predviedli svoje zručnosti. Pre deti, ktoré sa ešte nevedia korčuľovať, bol na zahriatie pripravený teplý čajík a súťaže mimo ľadovej plochy.

Vĺčik Goooly robil dobrú náladu na ľade i v hľadisku pre viac ako 400 detí vo veku od 4 do 10 rokov z Detvy, Hriňovej, Kriváňa a Zvolenskej Slatiny.

 

Pani zima tento rok nešetrí mrazom a tak oziabalo hádam každého, no všetci sa tešili  na „Višňu“! Hokejista svetového mena korčuľoval spolu s deťmi, ocenil ich snahu pochvalou, rozdával autogramy aj úsmevy na spoločných fotkách a na záver v šatni  s našimi chalanmi krátko debatoval o ceste do NHL i reprezentácie SR.    

Podľa prvých ohlasov sa táto krásna no organizačne náročná akcia vydarila, organizátori sú radi, že sa nikto nezranil, ani nestratil a všetci sa spokojní, s červenými líčkami, darčekmi a zážitkami vrátili domov.

Mládežnícky hokejový klub Blesky Detva (MHK Blesky) ďakuje mestu Detva za ľadovú plochu, všetkým rodičom, chlapcom a dievčatám z MHK Blesky Detva, ktorí podujatie pripravili a zabezpečovali. Podujatie prišiel osobne podporiť aj zástupca primátora mesta Ladislav Bódi. Vďaka patrí aj tým riaditeľom škôl, ktorí podporili túto snahu a umožnili svojim žiakom zúčastniť sa podujatia počas vyučovacích hodín.

Deťom, ktorým sa na zimnom štadióne páčilo a chceli by sa naučiť korčuľovať alebo hrať hokej, môžu do MHK Blesky kedykoľvek prísť. Výstroj je zdarma a všetky informácie o tréningoch čitateľ nájde na Facebooku/MHK BLESKY Detva.

 

„Už teraz sa tešíme na stretnutie s vami pri ďalších zaujímavých podujatiach!“

Text: Milan Forgáč