Uplynul len mesiac od toho ako poslanci v Detve po rôznych obštrukciách doslova darovali teplovody do súkromných rúk. To, že hodnota týchto teplovodov po rekonštrukcii bude niekoľko miliónov eur a poslanci ich previedli do súkromných rúk za 1165 eur len podčiarkuje celú túto zvrátenosť. 

Prešiel len mesiac ako má v rukách teplovody súkromník a už prišla prvá porucha na potrubí a to rovno pred mestským úradom, kde celý týždeň až do včera unikala z potrubia horúca voda v množstve niekoľko kubíkov denne.

Všetci občania sme tak v priebehu celého týždňa mali možnosť vidieť aký hospodár je v skutočnosti tento súkromník, keď celý týždeň nechal unikať horúcu vodu len tak do zeme. Viete si niekto predstaviť, že by Vám vo vašom dome alebo v byte prasklo potrubie a vy by ste sa len tak týždeň dívali ako vám odtekajú peniaze z vrecka? Jemu je to však jedno, veď on to platiť zo svojeho nebude. Asi viete kto to všetko zaplatí. Straty platia v konečnom dôsledku všetci odberatelia tak ako aj celú rekonštrukciu teplovodov. Všetci sa tak skladáme na majetok súkromnej osoby bez ohľadu na to ako hospodári. On svoj zisk dostane tak či tak a občan aj tak všetko zaplatí.

Aj preto je na mieste otázka, kde boli celý týždeň poslanci MsZ? Tí poslanci, ktorí sú zodpovední za to, že teplovody skončili v súkromných rukách. Prečo nebol ešte odvolaný konateľ Bytesu, ktorý porušil spoločenskú zmluvu a ľuďom neoprávnene doúčtoval vyššiu cenu tepla? Pred mestským úradom v Detve je tak už 8dní vykopaná jama ako memento tohto diletantského rozhodnutia poslancov a práci konateľa Bytesu.

Text: Petičný výbor – Ivan Kollárik, Igor Otepka, Ľubomír Paučo, Ján Juriga, Ján Šiandor