Mestský poslanec v Detve Slavomír Ciglan vydal článok, v ktorom sa pýta: “V Detve opäť cúvame. Dokedy?”

V tomto článku poslanec nafotil rozpracovanú výstavbu oplotenia kontajneroviska a snažil sa to prezentovať ako ukončené dielo a zlyhanie referenta odboru výstavby či primátora mesta.

Tak pekne po poriadku pán poslanec. Naozaj sa pýtate dokedy budeme v Detve cúvať? Tak ja Vám na to odpoviem.

Kým budú v Detve takí poslanci ako ste vy, tak zaručene cúvať budeme. A viete prečo? Pretože v tomto článku čo ste vydal ste ukázal svoju absolútnu nekompetentnosť a neznalosť povinností a práv poslanca.

  1. Len poslanci môžu rozhodnúť o tom aká investičná akcia sa bude v meste robiť, v akom rozsahu a za akú sumu. Takže nie primátor, nie referent, ale vy poslanci. To už by ste po troch rokoch vedieť azda mohol.
  2. Keď už kritizujete to oplotenie kontajneroviska mohol by ste občanom prezradiť aj sumu, ktorú ste na to ako poslanci odsúhlasili z rozpočtu mesta… Vy tu chcete porovnávať Zvolen A Hriňovú? Ako príklad ste pre porovnanie pridal fotky kontajneroviska z mesta Zvolen a Hriňová. A viete prečo tie kontajneroviská v Hriňovej a vo Zvolene vyzerajú tak ako vyzerajú? No preto, že poslanci vo Zvolene a v Hriňovej na ne odsúhlasili peniaze z rozpočtu a mesto tak mohlo vybudovať tie ukážkové kontajneroviská. To ste vy poslanci v Detve ale neurobili.
  3. Pán Ciglan, vy ako poslanec kritizujete, že v Detve sa nemodernizuje mobiliár (lavičky, koše, prístrešky, zastávky, detské ihriská atď…)? To ste naozaj myslel vážne? Musel som si to skutočne prečítať niekoľko krát, aby som tomu uveril, že niečo také dokáže napísať poslanec. Veď práve to je prácou poslanca, schvaľovať v rozpočte peniaze na takéto investície! Aby som Vám teda osviežil pamäť a povedal aj občanom prečo sa tie detské ihriská či mobiliár v Detve nemodernizoval a prečo teda cúvame. Vy ste radšej ako na lavičky, kontajneroviská či detské ihriská totiž schválili peniaze napríklad na cestu a to podotýkam na nevysporiadaných pozemkoch k domu svojho kolegu poslanca Šichtu v sume cca 16 000 eur a takto by som mohol pokračovať , stačí si pozrieť rozpočet na rok 2017 a investičné akcie, ktoré ste poschvaľovali.

Viete pán Ciglan, teraz kritizovať prácu referenta odboru výstaby pána Stašáka, že musel doslova za haliere vybudovať nejaké oplotenie kontajneroviska, pretože vy poslanci ste mu na to neodsúhlasili peniaze je naozaj pod úroveň. Na zastupiteľstvách ste už pomaly tri roky ticho ako spiaca šípková ruženka. Dokonca, keď sa rozhodovalo o osude niekoľko tisíc ľudí v Detve a o majetku v hodnote niekoľko miliónov eur za teplovody, tak vy ste neprišiel na zastupiteľstvo a radšej ste sa lyžoval na Košútke. Takže nie vy, ale my občania sa budeme pýtať pán Ciglan, dokedy?

Text: Ján Šiandor