Karatisti z Detvy vykročili správnou nohou do roku 2017. Turnaj Orava Cup 4.2.2017 bol dobrou generálkou pred prvým kolom Slovenského pohára. Medzi  štyridsiatimi klubmi zo Slovenska sa naši vôbec nestratili a získali v športovom zápase kumite deväť medailí. Zlato získali : Lucia Polakovičová a Lukáš Lalík. Striebro vybojovali : Martin Chovanec , Michal Celík a Terézia Kotruchová. O bronz sa zaslúžili : Šimon Marko, Andrej Kmeť, Erik Marko a Jozef Krnáč.

Slovenský pohár  v karate pre deti a mládež bol pre piatich drobcov z Detvy vôbec prvou súťažou v ich športovej kariére.  V Trenčíne 11.2.2017 bola hala zaplnená takmer 450 súťažiacimi z celého Slovenska. Detviansky klub vyslal do tohto kotla 21 pretekárov a tí vybojovali  14 cenných kovov. V pohybovej súťaži agility 1 miesto miesto získala Natália Krnáčová. Na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Nosáľ, Daniel Chovanec, Sára Kortišová, Filip Mališ a Patrik Malatinec. Tretí skončili, Martin Mašlej a Kristína Malatincová. V súťažnej kategórii kumite sa najviac darilo Martinovi Mašlejovi , ktorý vyhral zlato. O striebro sa zaslúžil Jakub Mesároš a bronz skončil na krku Natálii Krnáčovej, Lucii Polakovičovej, Filipovi Mališovi a Tatiane Ľuptákovej.

A aby toho nebolo málo v nedeľu 12.2.2017 vo Zvolene, karatisti z Podpoľania vybojovali ďalšie cenné kovy. Zvolen Cup je zároveň  aj druhým kolom pohára  SsZk . Z pomedzi 331 pretekárov zo 40 klubov sa našim športovcom podarilo vyťažiť 11 medailí. O najcennejší kov sa postarali, Lucia Polakovičová, Natália Krnáčová a Terézia Kotruchová. Druhí skončili, Erik Vrana, Daniel Chovanec, Jakub Mesároš. Tretiu priečku obsadili, Sára Kortišová, Tatiana Ľuptáková, Martin Chovanec, Filip Mališ a Jozef Krnáč. Tí pretekár,i ktorí sa neumiestnili na medailových priečkach si zaslúžia tiež obdiv a pochvalu za bojovnosť.

Za podporu ďakujeme mestu Detva, firme Orin Slovakia s.r.o  a v neposlednom rade aj rodičom.

Text: Dušan Sloboda