Človek ako Cibulka, ktorého vyšetrujú za objednávku vraždy je už schopný naozaj všetkého. Ide mu o veľa, o všetko. A tak už hrá vabank.

Na Detva.TV, za ktorým stojí Cibulka dokázali vykonštruovať úplne vymyslené video s nejakým údajným „vyšetrovateľom“. Takéto niečo sa v dnešnej dobe nazýva HOAX či „fejk“. Ako prvý toto video začal zdieľať na svojej stránke samozrejme jeho dvorný šašo Pavlov. Kam až človek musí klesnúť, aby bol niečoho takého schopný?

Na videu má rozprávať údajný vyšetrovateľ, ktorý ale radšej nepovie moje meno, tak ako ani „redaktorka Bučeková-Marunčiaková“, aby som ich nemohol žalovať. Cibulka vo svojej firme zamestnáva dokonca aj manžela tejto „redaktorky“. Celý tento komplot má v kontexte  vyznievať, akoby som to mal byť práve ja, koho v minulosti vyšetroval nejaký kapitán P a dokázal mu vinu. Neuvedomili si ale jednu podstatnú vec, že ak sa dá osoba stotožniť nemusia ju menovať. Pani Bučeková totiž rozpráva o bývalom viceprimátorovi, a tak aj v tomto prípade podám trestné oznámenie.

Znova to ale nejako nedomysleli a niečo na ich príbehu, ktorý sa mal stať pred 30-timi rokmi nesedí. Vo videu sa rozpráva, že sa dokonca našli nejaké motory u môjho svokra na Slatinských Lazoch. Ja som nikdy v živote nemal svokra na Slatinských lazoch! A nie len to, ako som mal potom na nich zarobiť ak sa našli? Keby dokonca niekoho obvinili a dokázali mu vinu, tak ho žiadna zmena paragrafu nezachráni, neviem čo za „vyšetrovateľa“ ste si to našli. Vyšetrovateľ by mal vedieť aj to, že vyšetrovanie neznamená dokázanie viny.

A takéto legendy a konšpirácie ide o mne vymýšlať a živiť človek ako Cibulka, ktorý len na jednej firme RealBV s.r.o dlhuje viac ako 400 000,- euro. Samozrejme dnes je už firma v konkurze, ale ešte predtým prepísal majetok na svoju bývalú ženu, aby sa veritelia nemohli domôcť svojich peňazí.

V uznesení zo súdu, kde sa veriteľka domáha svojich peňazí a poukazuje na účelový prepis majetku sa píše:

„Dlhujúca spoločnosť Real BV s.r.o. prevodom vlastníctva nehnuteľností na spriaznenú blízku osobu sledovala jednoznačne účelový zámer zmarenia materiálnych podmienok na splatenie svojich záväzkov. Tento zámer dlžníka žalobkyne kontinuálne potvrdzuje podanie návrhu na začatie konania o zrušenie spoločnosti Real BV s.r.o., na Okresnom súde Banská Bystrica, ktoré bolo začaté pod sp. zn. 26 Cbr/58/2015. Toto konanie bolo prerušené na základe vstupu Okresnej prokuratúry Banská Bystrica na podnet žalobkyne v súvislosti s trestnoprávnymi podozreniami voči osobe Ing. Martin Cibulka, konateľ spoločnosti Real BV s.r.o., ktorý dlhodobo a
systematicky vykonáva činnosť, smerujúcu k odstráneniu majetkových aktív s dôsledkom poškodenia existujúcich veriteľov. Takýmto právnym úkonom bol aj prevod vlastníctva nehnuteľnosti na spoločnosť All4 s.r.o. podľa kúpnej zmluvy za účelom vyňatia tohto majetku z možnej postihnuteľnosti pri vymáhaní pohľadávok veriteľov vrátane žalobkyne. Nemožno prehliadnuť, že tieto protiprávne aktivity spoločnosti Real BV, s.r.o., prebiehajú za súčinnosti spriaznenej obchodnej spoločnosti All 4, s.r.o., ktorej jediným konateľom je od jej vzniku Zuzana Cibulková, bývalá manželka t.j. osoba blízka Ing. Martinovi Cibulkovi.“

Tu je celé uznesenie: https://otvorenesudy.sk/decrees/2605150?l=sk&q=realbv+s.r.o

Ani po tomto a dokonca ani po medializovaných informáciách o objednávke vraždy poslanci neodvolali Cibulku z komisie finančnej a správy majetku mesta Detva. Nie. Sedí tam dodnes.

Včera o mne táto banda skúšala písať, že ma zachránili nejaké Havlove amnestie, dnes vo videu zas nejaké bludy o zrušení socialistického vlastníctva. Čo bude zajtra?

Cibulka, koľko námahy a peňazí ťa stálo vymyslieť takúto špinavosť? Kto sa nechal nahovoriť na niečo takéto? Ja verím, že práve v tvojej veci objednávky vraždy odvedú vyšetrovatelia dobrú prácu a skončíš v base, tam kde patríš! A Detva sa opäť raz nadýchne, keď s tebou do zabudnutia odídu aj všetci kumpáni a všetko to zlo, ktorého ste schopní. Ešte tu po vás ale dlho ostane tá nepríjemná pachuť.

Na fotke je Cibulka v redakci TV LocAll, v spolupráci s ktorou prevádzkuje Detva.TV

Text: Ján Šiandor