Mesto Hriňová v okrese Detva čistila a upratovala 20-členná skupina dobrovoľníkov z celej Európy. V podpolianskom mestečku je to už v poradí XVI. turnus Európskeho dobrovoľníckeho stretnutia.

Ako uviedol primátor Hriňovej Stanislav Horník, cieľom každoročných stretnutí dobrovoľníkov sú verejnoprospešné aktivity, ktoré majú prispieť k zlepšeniu a udržiavaniu verejných priestranstiev, turistických atrakcií, detských ihrísk, ale aj vzájomnému spoznávaniu sa a nadobúdaniu jazykových zručností.

Podľa projektového manažéra mesta Michala Machavu niekoľkodňovú činnosť začali dobrovoľníci údržbou náučného chodníka, vedúceho k vodopádu Bystrô. Pomohli tiež pri výstavbe detského ihriska na Lúčnej ulici, opravili zvoničku na Vrchslatine a natreli šindľovú strechu koliby – turistickej útulne na Javorinke.

Dobrovoľníci sa podieľali aj na likvidácii čiernej skládky odpadu, ktorá je pri ceste smerom na Štoliansko. Podľa Horníka Lesy SR neskôr zabezpečia časť tohto pozemku tak, aby sa tam nedalo vchádzať osobnými autami, pretože odpad na skládku niektorí ľudia vyvážali na prídavných vozíkoch.

Brigádnické turnusy dobrovoľníkov organizuje mesto Hriňová a Občianske združenie Rozvoj v spolupráci so združením Európskej dobrovoľníckej mládeže.