Pod heslom Slzy a smiech sa uskutočnil už IX. ročník Hriňovských dní divadla. Pre návštevníkov bolo pripravených deväť predstavení, koncert Zuzany Mikulcovej a tiež niekoľko sprievodných podujatí.

V piatok sa divákom predstavilo bratislavské Divadlo LOĎ s hrou Otázka príťažlivosti alebo Kto koho sotil do rybníka. Súčasťou slávnostného otvorenia o 20.30 h bol aj koncert víťazky súťaže Nové tváre slovenského jazzu 2010 Zuzany Mikulcovej.

Divadlo Loď Zuzana Mikulcová a Michal Šelep
V sobotu popoludní sa predstavil miestny divadelný súbor Zdurnovie deti s hrou Hanička a Balady a povery. Neskôr sa uskutočnila premiéra muzikálu Nočná krajina v podaní žiakov ZUŠ v Hriňovej.

Zdurnovie deti Zuš Hriňová
Sásovský ochotnícky súbor, ktorý vlani po 40 rokoch obnovil svoju činnosť, prinesol svoju prvú premiéru – Gogoľovho Revízora. Večer ukončil DS Daxner z Tisovca so „smutnosmiešnym povalovým príbehom“ Sľučka pre dvoch.
Divadelný ochotnícky súbor Sása  DS Daxner Tisovec
Nedeľa bola venovaná prevažne deťom. Hriňovské divadlo sa predstavilo s inscenáciou Pipi – a zase je tu inak.
Hriňovské divadlo - Pipi Hriňovské divadlo - Pipi
Detvianske Divadlo Zelienka uviedlo rozprávku Čarovný klobúk. Prehliadka vyvrcholila podvečer komédiou krivánskeho ochotníckeho divadla Starostove kuchárky a Komédiou na šnúrke v podaní Divadla Zelienka.
Divadlo Zelienka - Čarovný klobúk Krivánske ochotnícke divadlo
Foto: Alexander Filo