Nedávno sa uskutočnil v Dolnom Kubíne hokejbalový turnaj Orava Cup 2015, na ktorom sa predstavili aj hráči z klubu HbK Detva. V skupine sa stretli postupne so súpermi Warriors Dolný Kubín, Ružomberok Bastards, Scorpions Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš Wings.

V piatok dopoludnia zohrali Detvania zápas s tímom Warriors, ktorý do polčasu viedli 1:0. Po polčase súper vyrovnal a gólom minútu a pol pred koncom zápasu rozhodol o svojom víťazstve 2:1.

Detva väčšinu zápasu bránila. V bráne zachytal výborný Ján Herda. Popoludní nastúpili Detvania proti tímu Ružomberok Bastards.

Scenár z prvého zápasu sa opakoval, Detvania viedli do polčasu, no záver opäť nezvládli a prehrali 1:3.

Víkendové súboje

Na sobotňajšie zápasy nastúpil do brány Detvy Peter Dvořák. Ráno o 10.45 hod. odohrala Detva zápas o všetko s tímom Scorpions, kde išlo o postup do ďalších bojov.

Do polčasu bolo skóre priaznivé 2:1, no opäť prišiel katastrofálny druhý polčas, v ktorom Detvania sedeli viac na trestnej lavici ako na striedačke.

Škorpiónom podľahli 2:6 a stratili tak možnosť predstaviť sa v play-off turnaja. Posledný zápas odohrala Detva s tímom Liptovský Mikuláš Wings, v ktorom už o nič nešlo.

Hral sa veľmi slušný a kvalitný hokejbal, v ktorom Liptovský Mikuláš zvíťazil 3:0.

Nováčikovská daň

Detva v konfrontácii s kvalitnými tímami síce neuspela, no netreba zabúdať, že ide o nový klub, bez štartu v lige, ktorý zatiaľ len rozširuje hráčsku základňu o nových členov.

Výborne zachytali obaja brankári a najlepším strelcom Detvy sa stal Peter Baláž s dvoma presnými zásahmi. Z celkového víťazstva na turnaji sa tešil tím HBC „Mladá krev“ Pardubice.

„Našim cieľom bolo zistiť, na akej úrovni sa momentálne nachádzame, keďže sme nový tím a zatiaľ čakáme na premiéru v hokejbalovej lige. Na turnaj sme išli aj s cieľom zistiť, ako fungujú iné kluby a čo je potrebné zlepšiť pre rozvoj hokejbalu v Detve. Tento turnaj nám ukázal, že musíme začať pracovať v regióne, systematicky od mládeže, zabezpečiť financovanie a vzbudiť u mládeži ešte väčší záujem o tento najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku. Na piatok sme si napríklad všetci museli zobrať dovolenky, štartovné, cestovné, stravu a ubytovanie sme si hradili z vlastných prostriedkov,” uviedol Jozef Babiak, predseda klubu HbK Detva.

Spokojnosť napriek prehrám

„Aj napriek štyrom prehrám sme podali bojovný výkon, tak, ako sa na Detvanov patrí, za čo sa chcem všetkým chlapcom poďakovať. Pre rozvoj tohto športu by bolo najideálnejšie rozšírenie členskej základne a vytvorenie podpolianskej hokejbalovej ligy, na čo je však potrebné vybudovať oficiálne hokejbalové ihrisko s celoročnou prevádzkou, ktoré v tomto regióne zatiaľ chýba. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme náš zámer naplnili a na ďalších turnajoch reprezentovali naše mesto lepšie,“ uzavrel Babiak.

Ak vieš hrať hokej alebo hrávaš s kamarátmi na ulici hokejbal, a máš záujem stať sa súčasťou HbK Detva, kontaktuj nás na adrese hbkdetva@gmail.com alebo cez stránku www.facebook.com/hbkdetva

hok