Investigatívni novinári hľadali bieleho koňa z kauzy Bonaparte a DetvaNet. Minimálne v jednom prípade ho mal vybaviť obvinený z vraždy Jána Kuciaka. Zaujímavé je aj to, že obidvom týmto kauzám sa venoval práve Ján Kuciak a obidve tieto firmy skončili u rovnakého bieleho koňa.

Podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorý si momentálne odpykáva trest za daňové podvody sa zbavil firmy, podozrivej z daňových podvodov, prevodom na bieleho koňa a presťahovaním jej sídla do rozbitého domčeka.

Niečo podobné však urobil aj Roman Vrťo z Detvy. Jeho firmu zlikvidovala rovnaká spoločnosť ako v prípade Bašternáka. Výsledkom je, že firma Real forum invest, ktorá stavala Bonaparte a Vrťova firma DetvaNet majú dnes rovnakého konateľa – Józsefa Pála Mészárosa.

Ukázalo sa, že pri likvidácii účtovníctva firmy Real Forum Invest mali asistovať obvinení z vraždy Jána Kuciaka Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó. Práve Andruskó mal pomôcť pozametať stopy po firme tým, že zohnal do firmy bieleho koňa z Maďarska. To spôsobilo, že polícia sa reálne nevie dostať k účtovným dokladom.

Už v januári 2018 Aktuality.sk priniesli informáciu o firme DetvaNet, v ktorej bol konateľom bývalý podpredseda strany SaS v Detve Roman Vrťo.

Pri likvidácii firma skončila v rukách Józsefa Pála Mészárosa. Už vtedy na to upozornil aj zavraždený Ján Kuciak, ktorý sa venoval viacerým kauzám Romana Vrťa.

Aktuality.sk publikovali články o viacerých aktivitách Romana Vrťa, po ktorých ho Sloboda a solidarita vylúčila zo svojho klubu.

Pri likvidácii účtovníctva firmy Real Forum Invest mali asistovať obvinení z vraždy Jána Kuciaka Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó. Kto asistoval pri likvidácii firmy DetvaNet? K tomu sa Roman Vrťo nechcel vyjadriť.

Hľadali sme bieleho koňa z Bonaparte. Vybavil ho obvinený z vraždy Kuciaka

Foto: „Nové“ sídlo firmy DetvaNet a Real Forum Invest