Detvianske „Medvede“ sa po dvoch rokoch stávajú opäť víťazmi našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Gratulujeme!

Tretí finálový zápas, ktorý sa konal na Záhorí definitívne rozhodol o tohtoročnom víťazovi BUDIŠ 1. Hokejovej ligy. Hráči HC07 Detva začali zápas od začiatku naplno a hneď v prvej tretine sa dostali do vedenia. Neskôr však Skalica vyrovnala, zápas sa zdramatizoval a duel pokračoval cez predĺženie až do nájazdov, kde bola Detva úspešnejšia! Detva sa tak stala po dvoch rokoch opäť majstrom 1. ligy!

07 Orin Detva  víťaz 1. hokejovej ligy SR v sezóne 2016/2017

HK Skalica – HC 07 Orin Detva 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0 – 0:1)    Konečný stav série: 0:3

Góly: 25. Kučera (Hluch) – 6. Videlka (Hrušík, Huňady), rozhd. náj. Gašpar. Strely:  Vylúčenia: 4:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: M. Novák, J.Konc – Frimmel, Holomek. Diváci3642.

SkalicaPetrík – P. Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešič, Mikéska, Hílek, Smetana – Petráš, Vereš, M. Romančík – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Halabrín, A. Kotzman.

Detva: Orčík – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Zorvan, Valjent, Jendroľ – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Török ml. – Říha, Srnka, Poliaček – Hrušík, Huňady, Videlka – F. Šedivý.