V sobotu 14. mája 2016 sa najmenší hokejisti HC 07 Detva, teda predprípravka, na pozvanie Športového hokejového klubu HOBA Bratislava zúčastnili hokejového turnaja „hobákov“ v Bratislave pod patronátom Ľubomíra Višňovského.

Turnaj bol usporiadaný ako „Majstrovstvá sveta Hobákov prvákov,“ kde detvianska predprípravka reprezentovala krajinu Kanadu.

Malí Detvania sa nedali zahanbiť, skončili na piatom mieste spomedzi siedmych mužstiev, odohrali šesť zápasov v plnom nasadení, hoci chlapci sú už vyše mesiaca bez ľadu a kvôli ceste vstávali o piatej ráno.

Poďakovanie patrí v prvom rade trénerom Vladimírovi Hulinovi a Tomášovi Chlebničanovi za tréningy v celej sezóne 2015/2016, rodičom za trpezlivosť, vedeniu predprípravky a v neposlednom rade sponzorskej podpore sponzora malých hokejistov.

Detskí hráči HC 07 Detva stále trénujú, prebieha letná príprava pod vedením trénerov a raz do týždňa pod vedením trénerky Kataríny Krekáňovej v gymnastickej telocvični.

Deti spolu s rodičmi sa už teraz tešia na novú sezónu 2016/2017, v ktorej sa pripravujú novinky v  klube, ako aj turnaje pre všetky vekové kategorie hráčov HC 07 Detva.

Chlapci do svojej klubovej skupiny radi privítajú malých nadšencov hokeja, ktorí v novej sezóne posilnia tím HC 07 Detva. Pre nováčikov je pripravená hokejová výstroj zdarma.

 

Text a foto: Zuzana Lepiešová