Gymnastická telocvičňa Manželov Žifčákovcov v Detve začala nový rok 2016 s novým osvetlením.

V telocvični vymenili osvetľovacie trubice a štartre v počte 178 kusov. Práce boli vykonané v dňoch 28. – 30. decembra 2015. Renováciu uskutočnilo mesto Detva na základe verejného obstarávania – prieskumom trhu, pričom sa ako najvýhodnejšia ukázala firma Amrich z Očovej. Doterajšie osvetlenie gymnastickej telocvične už bolo čiastočne nefunkčné.

Reprezentačná trénerka Katarína Krekáňová pri renovačných prácach veľmi ocenila dobrovoľnícku angažovanosť a obetavosť rodičov detí z Klubu športovej gymnastiky Detva, ktorí sa počas Vianočných sviatkov štyrikrát zúčastnili na brigáde v telocvični.

Trénerka so spokojnosťou konštatuje, že cieľ začať nový rok s novým osvetlením dosiahli a ďakuje aj mestu Detva. Pri trénovaní technicky náročných disciplín, ako napríklad na bradlách a klade, je podľa slov Kataríny Krekáňovej nevyhnutné dokonalé osvetlenie. Okrem požadovanej presnosti nemenej dôležitou je aj bezpečnosť pri cvičení, na čo je tiež nevyhnutné dokonalé osvetlenie.

Nové osvetlenie bude pri tréningoch kľúčové minimálne do apríla, kým sa dni dostatočne nepredĺžia. Tento rok sa žiačky v Detve okrem iného pripravujú na Majstrovstvá Európy. Minulý rok to bola úspešná príprava Radky Kalamárovej na uskutočnené Majstrovstvá sveta v športovej gymnastike v škótskej metropole Glasgow.

1

Text: Zuzana Juhaniaková

Ilustračná foto: Gabriela Novosadová