Za posledný rok sa vo futbale práca s mládežou v MFK Detva posunula výraznými krokmi vpred. To že je to pravda, potvrdzuje aj zvýšený záujem detí dokonca aj dievčat o futbal v Detve.

Do Detvy za futbalom dochádzajú aj deti z okolitých dedín z Korytárok, Kriváňa, Podkriváňa, Piešťa, Slatinských Lazov, zo Zvolenskej Slatiny, z Dúbrav. MFK Detva má sedem mládežníckych družstiev, tri prípravky, mladších, starších žiakov a dve dorastenecké družstvá. Tréningový proces zabezpečujú kvalifikovaní tréneri Ján Babiak, Ján Vaculčiak, Martin Karásek, Zdenko Kamas, Patrik Baláž, Jakub Odzgan. Všetci tréneri napredujú v osobnom vzdelávaní a zavádzaním najnovších tréningových metód do tréningového procesu.

V súčasnosti tréneri MFK Detva uplatňujú v tréningovom procese najuznávanejšiu metódu vo svete COERVER COACHING. Deti z klubu MFK Detva hrajú v jednotlivých kategóriách súťažné zápasy, turnaje, zúčastňujú sa futbalových zájazdov, kempov a ďalších aktivít organizovaných MFK Detva. Zvýšená kvalita v tréningovom procese mládeže sa začína prejavovať aj v úspechoch našich družstiev v súťažiach, turnajoch dokonca aj na medzinárodných. Za zmienku stoja víťazstvá nad mužstvami Bate Borisov ( častý účastník ligy majstrov ), Osijek, futbalovej akadémie Putnok, mužstvami z prvej ligy ako sú MFK Ružomberok, Dukla Banská Bystrica, ŽP Šport Podbrezová, Jupie Banská Bystrica .

Mladší žiaci v minulom súťažnom ročníku 2014/15 pod vedením Jána Babiaka zaznamenali výrazný úspech, keď sa stali víťazmi 2.ligy . “ Aj Keď nás všetkých tešia víťazstvá, no naša filozofia je zameraná na dlhodobý rozvoj chlapcov a nikdy nebudú víťazstvá kladené pred individuálny rozvoj zručností, úsilia a osobnosti detí hlavne vo formujúcom sa veku od 6 – 12 rokov. Chceme vychovať sebavedomých, kreatívnych a slušných futbalistov. „

Text: Šéftréner mládeže Ján Babiak