Portál DTinfo.sk vznikol 1. júna 2013 ako nový spravodajský portál pod Poľanou. DTinfo.sk vzniklo na podnet skupiny mladých ľudí z Detvy, ktorí ma oslovili s touto myšlienkou. Nemali však prostriedky a znalosti na to aby tento projekt zrealizovali po technickej a formálnej stránke. Preto som sa rozhodol vytvoriť priestor, kde by mohli ľudia, či už obyvatelia Detvy, alebo tí ktorým je Detva blízka informovať o dianí v meste Detva a jej okolí.

Články pochádajú z rôznych zdrojov, no snažim sa, v rámci mojich možností a schopností,  dbať na kvalitu článkov, overené informácie a nestrannosť. Pri editovaní článkov je dôraz kladený najmä na vyhnutie sa znakom typického bulváru, ktorý má potrebu za každú cenu získať záujem čitateľa.

Nepovažoval som za potrebné prezentovať svoje meno, pretože netvorím samotný obsah, ale spracovávam podklady od viacerých prispievateľov. Snažíme sa našu prácu časom zlepšovať a možno k tomu prispeje aj keď ľudia budú mať viac informácií o tom ako je DTinfo.sk tvorené a kto tento projekt koordinuje.

Takže moje meno je Ján Kovár, venujem sa informačným technológiám, bývam síce v Bratislave, no pôsobím dlhší čas v Banskobystrickom regióne jednak pracovne, ale trávim tu aj  množstvo voľného času, napríklad aj v Detve kde mám veľa dobrých priateľov. To zároveň vysvetľuje prípadnú otázku prečo som sa podujal viesť projekt DTinfo.sk.