Vyšetrovateľ  Krajského riaditeľstva PZ v Banskej  Bystrici obvinil 18-ročného Martina z Dolnej Hriňovej z obzvlášť závažného zločinu  vraždy.

Obvinený v čase medzi 19.00 až 20.00 hodinou v piatok (5.2.) v Detve,  oslovil 61-ročného muža z Hriňovej, aby mu dal cigaretu. Keď mu povedal,  že nemá, začal mu vytýkať, že klame a navrhol mu, či si s ním ide vypiť. Keď to poškodený odmietol, bezdôvodne ho fyzicky napadol na Záhradnej ulici pri autobusovej stanici. Udrel ho dlaňou do tváre, následkom  tohto  úderu  spadol poškodený na zem.

Potom ho odtiahol za budovu pohostinstva, kde vo fyzickom útoku pokračoval a následne mu z vreciek nohavíc vybral peňaženku a 2 eurovú mincu. Po tom čo sa poškodený začal brániť, opätovne ho fyzicky napadol a keď ostal nehybne ležať na zemi, prehľadal mu oblečenie a z miesta odišiel. V peňaženke našiel  dve  bankomatové karty a z jednej z nich uskutočnil neoprávnený výber v bankomate vo výške 50 eur.

Poškodenému spôsobil zranenia s následkom smrti, príčinou ktorej bolo vdýchnutie krvi pri mnohopočetných zlomeninách tváre a spodiny lebečnej. Operatívnou činnosťou kriminalisti zo Zvolena podozrivého muža v krátkom čase vypátrali a zadržali. Po vykonaní procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo na doživotie. V minulosti bol obvinený súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť aj za zločin ublíženia na zdraví.

Pre DTinfo.sk uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.